Potkany od Ghost už šíria novú muziku

Po personálnych zemetraseniach, ktoré sprevádzali značku švédskeho fenoménu GHOST počas minulého roka, sa zasvätení fanúšikovia už nedočkavo tešili na to, s čím Tobias Forge prekvapí pri novom albume. V prvom ,,odmaskovanom“ rozhovore so zakladateľom tohto projeku, ktorý vyšiel v magazíne Revolver začiatkom februára, prezradil Forge hlavný koncept nahrávky:

 

Je voľne založená na téme smrti a skazy. Bude to tematický album o stredoveku, ale určite sa drží súčasného diania. Čierna smrť (mor) je skvelým príkladom zlomového momentu pre celú civilizáciu. Zo zemského povrchu zmizli celé dediny. Väčšina ľudí vedela veľmi málo, takže to bolo všetko o tom, či za to môže Boh alebo Diabol a o spochybňovaní ľudskej viery: Prečo nás zasiahla táto pohroma?“

 

Koncom marca začala kapela na sociálnych sieťach lákať krátkymi video zábermi na nového lídra svorky. Pôsobenie posledného pápeža Papa Emerita III sa skončilo po tom, ako ho v závere prídavkovej skladby Monsterance Clock uniesli priamo z pódia na poslednom koncerte k úspešnému albumu Meliora v Göteborgu. Na scéne sa vtedy objavil staručký pápež Papa Emeritus Zero, ktorý publiku oznámil, že párty sa skončila a že nastala nová éra – stredovek. Čo tým táto kuriózna postava mala na mysli, vedel vtedy len málokto, no len nedávno, 6. apríla, sa v jednom z videí predstavil svetu nový frontman – kardinál Copia. Pri jeho uvedení do funkcie sme sa mohli dozvedieť, že jeho menovaním sa línia odkláňa od rodokmeňa pápežov s menom Emeritus.

Na ďalšie novinky sme nemuseli dlho čakať, pretože presne o šesť dní neskôr, v noci 12. apríla na vlnách amerického rádia SiriusXM Octane skupina odpremiérovala pilotný singel Rats z nového albumu Prequelle, ktorý vyjde 1. júna. Ak ste vtedy už spali, ráno v piatok trinásteho vás už čakal na sieťach aj čerstvý videoklip, v ktorom kardinál nielenže predvádza dych berúcu choreografiu, ale dokonca má aj posadnutého bieleho koňa. 

 

Spracovanie klipu pre chytľavú skladbu mnohým pripomína populárny Thriller od Michaela Jacksona. Pieseň ako taká však o potkanoch nie je. Forge sa totiž v spomenutom rozhovore vyjadril, že Rats je “o niečom, čo sa šíri rýchlosťou blesku a ničí veci rýchlejšie, než si dokážeme uvedomiť. Presne tak začal v Európe aj mor.“

Potkany od Ghost už šíria novú muziku

Zoznam skladieb albumu Prequelle:

  1. Ashes
  2. Rats
  3. Faith
  4. See The Light
  5. Miasma
  6. Dance Macabre
  7. Pro Memoria
  8. Witch Image
  9. Helvetesfonster
  10. Life Eternal


Použité zdroje:
revolvermag.com, FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *