Pôsobil v Deep Purple a Black Sabbath, teraz príde do Piešťan

Keď v priebehu roka oznámila agentúra Double Head SK, že do Prahy privezie ex-člena legendárnych hardrockových zoskupení, mnohí začali spriadať logistické plány na cestu do matky miest. Ako bonus bolo, že spolu s avizovaným umelcom mali prísť aj americkí Living Colour. Práve táto kapela však vyrobila problém nedávnym oznamom o zrušení turné. Keďže vo všetkom zlom je aj niečo dobré, v tomto prípade veľa dobrého! Spomínaný a doteraz nemenovaný spevák a basgitarista sa na turné vyberie s kvalitným, mladým a nádejným supportom, anglickou kapelou STONE BROKEN, a čo viac, príde až priamo pod nos, do piešťanského Domu umenia. V ňom sa predstaví vďaka osvedčenej spolupráci Blue Note a  Double Head SK preto, lebo záujem je obrovský a klub Blue Note nie je nafukovací (čo je niekedy škoda).

  

Ešte stále neviete, kto sa to v Piešťanoch objaví? A kedy? Dámy a páni, 14. februára 2017, na Valentína, na sviatok všetkých zaľúbených, sa môžete stretnúť s láskou na celý život, láskou, ktorá nikdy nesklame, s kvalitnou hudbou. Túto hudbu vám príde odprezentovať prototyp zhýralého rock n‘ rollového života sedemdesiatych rokov minulého storočia, pán GLENN HUGHES.

Šesťdesiatpäťročný Glenn príde predstaviť aktuálny, kritikou aj poslucháčmi pozitívne prijatý album Resonate (4. november 2016), ktorý je už jeho štrnásty sólový, no vydaný po osemročnej pauze. Svoju kariéru však začal už v roku 1969 ako člen skupiny TRAPEZE, s ktorou nahral tri albumy za tri roky. (Neskôr, v deväťdesiatych rokoch, sa podieľal aj na reunione materskej kapely.) V roku 1973 po odchode Rogera Glovera bol zverbovaný do DEEP PURPLE. Keďže už predtým kapelu opustil Ian Gillan, chceli Deep Purple pokračovať ako kvarteto so spievajúcim basgitaristom Hughesom. K nemu nakoniec angažovali aj Davida Coverdalea, s ktorým si rozdelili vokálne party na albumoch Burn (1974), Stormbringer (1974) a Come Taste The Band (1975). Po vynútenom odchode (vyhadzove kvôli drogám a alkoholu) z Deep Purple vydáva Glenn v roku 1977 svoju prvú sólovku Play Me Out. Na ďalšiu si však nechal prípravu dlhých pätnásť rokov. Tie vyplnil jednoalbumovým pôsobením u Garyho Moorea Run For Covers (1985), v Black Sabbath Seventh Star (1986) či rôznymi „hosťovačkami“ u Tommyho Bolina, Night Rangers, Whitesnake, atď.  

  

Zvláštnou kapitolou v Glennovej tvorbe sú poskladané superskupiny, v ktorých pôsobil, respektíve s prestávkami pôsobí. Tou prvou bola PHENOMENA, v ktorej okrem Glenna hrával aj Brian May (Queen), Scott Gorham (Thin Lizzy, Black Star Riders, Supertramp), Cozy Powell (Black Sabbath, Whitesnake, Rainbow, Gary Moore…), Tony Martin (Black Sabbath) a iní.  Ďalšou Glennovou supergroup bola a ešte stále je BLACK COUNTRY COMMUNION. Tá má tiež pekne nadupanú zostavu, v ktorej Glenna dopĺňajú Joe Bonamassa (B.B. King, Eric Clapton, Beth Hart…), Jason Bonham (Led Zeppelin, UFO, Foreigner, Sammy Hagar, Michael Jackson…), Derek Sherinian (Kiss, Alice Cooper, Dream Theater, Billy Idol…). S touto partiou zatiaľ nahrali tri albumy, posledný v roku 2012, ale v uplynulých dňoch sa objavili správy, že sa páni v budúcom roku chystajú do štúdia.

  

Okrem všetkých spomenutých aktivít si Glenn často zahrá ako hosť či už na albumoch, alebo počas koncertov. Najzaujímavejšou, možno až šokujúcou spoluprácou je Glennov spev v úspešnom singli hauseovej skupiny KLF America: What Time Is Love?. Ale v zozname má klasikov typu Jon Lord, John Norum, Ritchie Kotzen, Asia, Mötley Crüe, Ken Hensley, Jake E. Lee, Jeff Scott Soto…

  

Na Valentína máte teda program vybavený, na vás zostáva už len kúpa lístkov. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *