Posledné turné Rhapsody nebolo až tak celkom posledné. Turilli a Lione formujú „nové“ Rhapsody

Neuplynul ešte ani rok, čo sme sa vo Zvolene lúčili s legendou RHAPSODY. Turné, ktoré nieslo viac otáznikov ako odpovedí, zaklincoval v našom rozhovore gitarový génius Luca Turilli, keď na otázku, čo sa stane, keď turné skončí, odpovedal: „Bude koniec Rhapsody.“

 

Samozrejme, že tomu veril iba samotný Luca, ktorý zo svojich popových snov za pár mesiacov precitol a zistil, že znova má chuť hrať metal. Aj všemocný, bohatiersky a pre niektorých aj jediný hlas Rhapsody Fabio Lione prišiel na to, že Angra ho tak celkom neuživí. Slovo dalo slovo a chalani si tľapli rukami na nové Turilli/Lione Rhapsody. Krovie im budú robiť hudobníci, ktorí im robili spoločnosť aj na „poslednom“ turné. Alex Holzwarth si sadne za bicie, Dominique Leurquin chytí rytmickú gitaru a Patrice Guers bude hrať na basu. Post klávesaka je neobsadený.

 

Pôvodný klávesák a majster orchestrov Alex Staropoli zas a opäť na túto čajovú párty prizvaný nebol.  Ako fanúšikov tak aj jeho už pravdepodobne unavovali Lucove nálady a radšej sa sústredil na svoje Rhapsody Of Fire, ktorým vyjde nový album The Eighth Mountain už začiatkom budúceho roka.

 

Naopak Turilli a Lione tajne dúfajú, že ich mená sú aspoň na toľko slávne, že im zabezpečia dostatočný objem financií, aby mohli natočiť album, ktorý už stihli aj príznačne pomenovať Rebirth And Evolution. Ak máte chuť, samozrejme, dostatočný objem prostriedkov na účte a nemáte ich kam investovať, možete si cez crowdfundingovú kampaň predobjenať nové CD a prispieť tým na jeho výrobu. To je už teraz v ponuke v niekoľkých rôznych verziách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *