Poprední predstavitelia grunge sa po troch rokoch vrátia do Českej republiky

Pearl Jam, pochádzajúci z amerického mesta Seattle, oznámili sériu koncertov a na zozname zastávok nechýba ani Praha. Skupina tento rok oslavuje 30. výročie existencie. V marci vydali svoj jedenásty štúdiový album Gigaton. Pearl Jam vznikli v Seattli v roku 1990 a sú považovaní za jednu z najpopulárnejších rockových kapiel devädesiatych rokov. Ich pôsobenie je úzko spojené s hnutím grunge.

Kapelu založili členovia skupiny Mother Love Bone (Jeff Ament, Stone Gossard) a spoločne s gitaristom Mikom McCreadym a bývalým bubeníkom Red Hot Chili Peppers, Jackom Ironsom, nahrali zopár demo skladieb. V tej dobe im ešte stále chýbal spevák. Tým sa stal surfer zo San Diega, Eddie Vedder.

Veľmi skoro potom vznikli základy prvých piesní Pearl Jam (Alive, Once). Debutový album TEN vyšiel už v roku 1991 a mal obrovský úspech. Nasledovali albumy Vs., Vitalogy a ďalšie. Od svojho vzniku predali Pearl Jam okolo 60 miliónov kópií po celom svete. Kapela má na svojom konte 11 štúdiových albumov, 15 živých nahrávok, 3 kompilácie a niekoľko oficiálnych bootlegov.

Českú republiku navštívia v roku 2021 už po šiestykrát, pričom prvé predstavenie sa datuje na deň 15.11.1996 počas turné k doske „No Code“. Naposledy rozozvučali O2 Arénu pred dvoma rokmi.

Poprední predstavitelia grunge sa po troch rokoch vrátia do Českej republiky

Pearl Jam, Praha

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *