Ponorte sa do melanchólie s novým EP Poetry In Telegrams

Medzinárodný projekt POETRY IN TELEGRAMS bol v poslednej dobe opäť v štúdiu a výsledkom je nové, v poradí tretie EP Melancholy, ktoré vychádza v týchto dňoch. Tentokrát to ale nie je iba o klasickej zostave Johny Štefeček (spev, gitara) a Paul Ortiz (bicie). Na nahrávke nájdete aj jedného veľmi špeciálneho hosťa.

 

Pokiaľ ste ešte nepočuli o Poetry In Telegrams, ide o interpreta, ktorého základy položil slovenský hudobník a textár Johny Štefeček. Základnou črtou ich hudobného prejavu je minimalizmus a ako hovorí už názov zostavy, ide v podstate o hudobné telegramy. Tie sú nahraté za pomoci bicích a sedemstrunovej gitary.

Hoci kapela vznikla pod záštitou Slováka, siaha ďaleko za hranice našej krajiny. Na prvom EP Debut Songs For Desperate Lovers hosťoval bubeník Thomas Lang. Nasledujúce EP The Phases už bolo priestorom pre Paula Ortiza. No a hosťom na Melancholy bude Nór Jørgen Munkeby, ktorý je lídrom kapely Shining a bývalým členom Jaga Jazzist.

Ponorte sa do melanchólie s novým EP Poetry In Telegrams

Jørgen Munkeby

Mixáž a mastering albumu budú aj tentokrát v réžii Rolanda Grapowa, ex-člena Helloween. Autorom návrhu obalu je Pavol Truben z Truben Studios. Prvý singel albumu sa volá Breathing.


Použité zdroje:
Poetry In Telegrams
Foto: Alexander Benjaminsen

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *