Pokropí nás Živá voda

Položili ste si otázku, čo je ŽIVÁ VODA? Zasvätení vedia a vám ostatným ozrejmíme, čo sa za týmto názvom skrýva, ale i to, kde nás táto Živá voda pokropí.

  

Ak vám toto slovné spojenie v súvislosti s hudbou nič nehovorí, tak vedzte, že ide o bratislavskú rockovú kapelu. Pre úplnú predstavu o tejto skupine bude stačiť napísať zostavu a určite sa rozjasní aj najväčšiemu hudobnému analfabetovi.

  

Pripravení? Poďme na to. Paľo Horváth – basgitara, spev (Tublatanka, Magma), Peci Uherčík – gitara, spev (Čenkovej deti, Demikát, Magma, Midi, …), Igor „Teo“ Skovay – bicie (Čenkovej deti, Demikát, Fermata, Prúdy, Magma,…). Samozrejme, o všetkých týchto excelentných muzikantoch by sme zapísali množstvo riadkov ich ďalšími projektmi či spoluprácami. No a pod svojím skúseným manažérskym palcom to má sám veľký pán Martin Sarvaš. Dalo by sa na Slovensku nakombinovať niečo lepšie? Asi ťažko. Pri nereálnosti pôvodnej zostavy Tublatanky je toto zoskupenie to najlepšie, čo sa mohlo na našej hudobnej scéne udiať.

  

Osadenstvo kapely započalo spoluprácu v roku 2015, kedy sa Paľo rozhodol čiastočne vrátiť do hudobného diania. Prišli prvé skúšky, prvé koncerty a s nimi aj prvé nadšené fanúšikovské ohlasy. Bolo by hriechom nepokračovať a keďže kapela by zhrešiť (aspoň v tomto smere) nechcela, prichádzajú ďalšie koncerty. Zatiaľ vieme o troch a to už by sa pri troche skromnosti dalo nazvať „minišnúra“.

   

Kde sa teda môžete nechať Živou vodou pokropiť? 13. októbra v Rock Clube Mlyn vo Vrútkach, 10. novembra v Blue Note v Novom Meste nad Váhom a 13. decembra v MMC v Bratislave. Na bratislavskom koncerte, s prívlastkom vianočný, sa ku kapele pripoja aj zatiaľ tajní hostia. Na koncertoch zaznejú skladby Tublatanky, Paľovej a Peciho Magmy a pieseň Ty a ja z Temerafovho albumu Satelitte Rock. No čo, už sa tešíte?         

https://youtube.com/watch?v=fE7Xi6f0y-A


Použité zdroje:
Foto: FB kapely

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *