Pohanskí metalisti sa rútia na Brno

Ak ste milovníkmi pohanského metalu, predovšetkým jeho temnejších odrôd, tak sa máte na čo tešiť 16. februára v Brne v klube Melodka už od 15:00.

 

Organizátori dali dohromady putovný metalový festival plný pohanskej muziky, ktorý so sebou privezie do Brna, ale aj do Viedne (14. februára) či Prahy (19. februára) viacero málo koncertujúcich pohanských kapiel z východnej Európy.

 

Headlinerom festivalu je rumunská pagan blackmetalová kapela BUČOVINA, ktorá prednedávnom dokončila novú nahrávku s názvom Serpentron. Kapela svoj štýl popisuje ako heavy metal s prímesou neo-folku a black metalu. Svojimi piesňami prenáša poslucháčov do magických hlbín rumunských lesov, plných mystiky a duchov predkov.

 

Druhým veľkým ťahákom hlavne pre miestnych fanúšikov bude čoraz svetovo populárnejšia moravská doom a folkmetalová kapela SILENT STREAM OF GODLESS ELEGY. Ich éterická zmes moravskej ľudovej hudby a extrémneho metalu si získala množstvo fanúšikov. Minulý rok vydali viac než úspešný album Smutnice, ktorý produkoval Yossi Sassi z Orphane Land.

 

Chuťovkou pre fajnšmekrov sa stane vystúpenie ruskej black paganmetalovej kapely ULTAR, ktorá doposiaľ mimo Ruska nevystupovala. Asi im to v Krasnojarsku na ďalekej Sibíri dlhšie trvalo, kým sa odhodlali vydať sa z tajomnej a temnej tajgy koncertovať so svojou atmosférickou a mystickou hudbou po Európe.

 

Okrem týchto troch veľkých ťahákov sa v Brne predstavia belgickí pagan blackmetalisti zo SAILLE, rakúski paganmetalisti HEATHEN FORAY a ALPHAYN. Domácu českú scénu budú ďalej reprezentovať brnianskí folkmetalisti z WOLFARIAN a folkoví DELORAINE. Hlboký, spirituálny, pohanský a metalový zážitok bude viac než zaručený!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *