Pod Turnianskym hradom to bude už ôsmykrát poriadne hlasité

Metalová hudba a stredovek sú fenomény, ktoré majú k sebe relatívne blízko. Oba sú nepokojné, divoké a disponujú zákutiami, ktoré sa odhalia len pre tých najzažranejších. Jedno takéto voľnejšie tematické spojenie si nachystali organizátori už tradičného festivalu Rock pod hradom, tohto roku už s poradovým číslom 8. Uskutoční sa v sobotu 26. mája v obvyklej lokalite pri reštaurácii Pod hradom v Turni nad Bodvou. Tento ročník ponúka naozaj našľapaný line-up, ktorý by si metaluchtiví fanúšikovia rozhodne nemali nechať ujsť.
 

Ťahúňmi celej akcie sú bez pochybností kultoví ALKEHOL. Táto veselá partia toho za svoju kariéru nahrala (a vypila) viac než dosť a na ich koncertoch to je aj počuť. Zábavná kombinácia punku, heavy metalu a hard rocku roztancuje všetkých bez rozdielu na obsah etanolu v krvi, pretože pri hitoch ako Na Slamníku, Na zdraví či Zmaštěnej zaiste neobsedí na zadku ani ten najtriezvejší návštevník.
 

V podstate co-headlinermi sú thrash/blacková jednotka z Česka TŐRR. Undergroundové legendy, ktoré pomáhali formovať blackmetalovú scénu u našich západných susedov, si brúsia zuby na fanúšikov presne tak, ako tak činia už od debutu Armageddon datovaného do roku 1990.
 

Melodické chúťky rockerov ukoja našinci SIGNUM REGIS. Formácia okolo kapelníka Ronnieho Königa sa dokázala vďaka vynikajúco hodnoteným albumom (tých majú na konte už päť plus dva EP záseky) etablovať aj na európskej powermetalovej scéne ako jedna z veľkých nádejí tohto žánru. Presvedčiť sa o ich kvalitách budete môcť aj pod pódiom festivalu Rock pod hradom 8.

 

A pri veľkolepých melódiách ešte zostaneme, keďže ďalšou formáciou, ktorá sa na podujatí predstaví, sú dáma a páni RAVENHILL. Zoskupenie z hlavného mesta má zatiaľ na konte iba tohtoročné EP Ground Zero, avšak práve tento počin dáva jasne najavo, že s týmto sedemčlenným folkmetalovým komandom bude treba v budúcnosti počítať.
 

Zaujímavé spojenie metalového rachotu a elektronickej priamočiarosti si drhnú rožňavskí PPROJECT. Už len pre toto spojenie by bola veľká škoda nechať si túto hydru ujsť. Zverejnené skladby sľubujú nevšedný zážitok plný industriálneho oparu.
 

Poslednou bandou na holenie sú FROM THE SIX, ktorí uvádzajú ako svoje pôsobisko Košice. Ich moderne znejúci rock/metal s výborným vokálom a šikovnými aranžmánmi bude istotne skvele dopĺňať rôznorodú mozaiku, ktorú Rock pod Hradom 8 ponúka. Rozhodne buďte pri tom!
 

Aktualizácia

Zo zdravotných dôvodov speváka zo skupiny ALKEHOL a TORR sa festival presúva na 15. jún. Miesto ostáva nezmenené. Lístky zakúpené na pôvodný dátum sú platné na 15. júna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *