Placebo oslavujú 20 rokov a vyrážajú na turné

Jednou z ďalších výnimočných udalostí roku 2016 je pre mnohých aj návrat britskej kapely PLACEBO, ktorých už môžeme pokojne považovať za ikonu alternatívneho rocku. Ich zatiaľ posledný štúdiový počin Loud Like Love vyšiel pred tromi rokmi, pričom bol už siedmym v poradí. Nedávno tiež v MTV predstavili svoj špeciálny unplugged set, ktorý oficiálne vydali aj vo forme CD, DVD, Blu-ray či vinylových nosičov. Fanúšikovia tak dostali príležitosť vypočuť si mnohé z populárnych skladieb v špeciálnom prevedení a v niektorých prípadoch aj so zaujímavými hosťami. Tí, ktorí dianie okolo kapely v poslednom čase sledovali na sociálnych sieťach intenzívnejšie, už mohli tušiť, že si pre nás tento rok pripravili niečo mimoriadne. 

Dvojčlenná zostava s Brianom Molkom za mikrofónom a Stefanom Olsdalom na base či gitare, ktorá patrí k ozajstnej špičke alternatívnej rockovej scény, počas roku 2016 oslavuje vydanie svojho prvého debutového albumu Placebo. Pri tejto príležitosti sa chalani vydávajú na celosvetové turné so zastávkami aj pri našich hraniciach. V pražskom Forum Karlín sa predstavia 8. novembra a vo Viedni ich môžete vidieť 13. novembra. Kapela sľubuje, že sa fanúšikovia na tejto šnúre môžu tešiť na väčšinu z prelomových hitov ich dvadsaťročnej kariéry.

 

Frontman Brian Molko s úškrnom na tvári dodáva: Povedzme, že zahráme aj pár skladieb, pri ktorých sme sa zaprisahali, že ich už nikdy hrať nebudeme. Myslím však, že nastal čas, aby sme si priznali, že ich veľa fanúšikov Placebo chce naozaj počuť. Mali s nami veľkú trpezlivosť, pretože sme naše komerčne najúspešnejšie skladby hrali iba málokedy. Turné k 20. výročiu je na tento krok správnou príležitosťou. Je to naším zámerom. Toto turné pre nás a pre našich fanúšikov ponúka veľkú šancu znovu si pripomenúť náš ranný materiál. Takže ak chcete vidieť, ako hráme skladby ako Pure Morning a Nancy Boy, ktoré sme za posledných 10 rokov vôbec nehrali a v budúcnosti už asi ani nebudeme, mali by ste na niektorý z našich koncertov prísť! Navyše, máme pre vás pripravených aj zopár prekvapení…

 

Vstupenky sa začínajú predávať už 18. marca, pre koncert v Prahe budú dostupné v sieti Ticketpro.cz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *