Phil Rudd (AC/DC) zahrá aj v Žiline

Po vyše mesiaci od oznámenia koncertu člena (ex-člena?) AC/DC PHILA RUDDA v Bratislave oznámila agentúra Art Team, že sa tento motor jednej z najzásadnejších kapiel rockovej histórie priblíži aj fanúšikom stredného Slovenska. To znamená, že priaznivci nielen kapely AC/DC, ale tej najlepšej hudby na svete, nemusia absolvovať cestu až do hlavného mesta, ale postačí im pricestovať do Žiliny. Koncert sa uskutoční 18. mája 2017 v nových a prekrásnych priestoroch žilinského EventHouseu, deň pred Philovými 63. narodeninami.

  

Phil pricestuje do Európy s turné Head Job European Tour predstaviť svoj prvý a jediný sólový album Head Job. Ten stihol vydať tri mesiace pred posledným albumom AC/DC Rock Or Bust (2014). Prekvapujúco na ňom nie je badať podobnosť s tvorbou domovskej kapely, ale je osviežujúcou zmesou bluesu s rock n‘ rollovo-hardrockovou naliehavosťou. Phil skladby aj otextoval a v niektorých si dokonca zaspieval. A keďže životný štýl s tonami cigariet sa nezaprie, občas akoby ste počuli Lemmyho. Na albume spolupracoval Allan Badger (basgitara, spev) a Geoffrey Martin (gitara). Títo páni by sa mali s Philom objaviť aj na turné, plus ako ďalší člen sa spomína aj hráč na klávesové nástroje, vďaka čomu by mohlo byť prevedenie skladieb naživo ešte pestrejšie.   

  

Pôsobenie Phila v AC/DC sa môže rozdeliť na dve etapy. Počas prvej, trvajúcej osem rokov, nahral s kapelou taký istý počet albumov. Od High Voltage (1976) po Flick Of The Switch (1983). Po nich musel skupinu nútene opustiť. V roku 1994 sa do kapely na ďalšie štyri albumy vrátil. Stihol ešte nahrávanie posledného albumu AC/DC Rock Or Bust (2014), no na turné už so skupinou nevyrazil. Dôvodom bolo jeho zatknutie pre podozrenie z objednania vraždy a držania omamných látok. Bol odsúdený na zaplatenie vysokej pokuty a na osem mesiacov domáceho väzenia, a keďže trest medzičasom vypršal, môže Phil vyraziť na turné a vynahradiť si to, že sa nemohol zúčastniť turné s AC/DC.

  

Je predpoklad, že Phil so svojou kapelou zahrajú nielen skladby zo sólového albumu, ale aj niečo z tvorby AC/DC, keďže jeho stopa v diskografii skupiny je nespochybniteľná a ako súčasť tejto kapely je od roku 2003 zapísaný v Rock n‘ rollovej sieni slávy. Pre všetkých pravoverných a oddaných rockerov by bol hriech nevidieť na vlastné oči človeka, ktorý hral na albumoch, ktorých sa predalo takmer dvesto miliónov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *