Phil Collins novým turné pripomína, že ešte žije

Niekto si asi zaumienil prinútiť každého Slováka pozrieť si budúci rok minimálne raz Prahu. Stovežatá totiž bude pomaly apelovať aj na titul stokoncertná a veľkých mien vystupujúcich v rámci svojho turné v hlavnom meste Českej republiky stále pribúda. Ďalším interpretom, ktorý sa chystá zastaviť počas svojho turné aj u našich susedov, je bez pochýb jeden z najvýznamnejších britských hudobníkov PHIL COLLINS.

 

Tento interpret je legendou a či už tvorba kapely Genesis, alebo jeho sólové nahrávky sa premietli do miliónov životov ľudí po celom svete. Uznávajú ho iní legendárni muzikanti, staršie generácie poslucháčov, ale rovnako i mladé publikum a nové generácie umelcov, ktorí sa inšpirujú jeho neuveriteľnou kariérou. Treba uznať, že sto miliónov predaných albumov a nespočetné prvé miesta v najrôznejších rebríčkoch si zaslúžia obdiv minimálne každého hudobného nadšenca.

 

„Myslel som si, že budem v pokoji odpočívať,“ rozpráva Phil o svojom návrate na scénu, „ale vďaka fanúšikom, mojej rodine a podpore niektorých mimoriadnych umelcov som znovu objavil svoju vášeň pre hudbu a koncertovanie. Nastal čas si to všetko zopakovať a som naozaj nadšený. Zdá sa mi to ako správna vec.“

 

Phil začínal ako bubeník a neskôr pôsobil ako frontman Genesis. Svoju sólovú dráhu odštartoval debutom Face Value v roku 1981. To, čo nasledovalo, sa nedá nazvať inak ako neobyčajnou kariérou plodného hitmakera. Skladby ako Easy Lover, You Can’t Hurry Love či Against All Odds (Take A Look At Me Now) bodovali na prvých priečkach britských rebríčkov. V singlovej UK Top 40 dosiahol neuveriteľných štyridsať prvých miest, čo sa v osemdesiatych rokoch nepodarilo žiadnemu inému umelcovi. V Amerike bodovali hity One More Night, Separate Lives, Two Hearts, Another Day In Paradise, I Wish It Would Rain Down, Both Sides Of The Story a Dance Into The Light.

 

Ktoré z týchto skladieb a aké ďalšie zaradí Phil do svojho setlistu sa už ale musíte ísť presvedčiť sami. Tento nestarnúci umelec vystúpi počas turné s kontroverzným názvom Still Not Dead Yet v pražskej O2 aréne 25. júna 2019. Vstupenky budú k dispozícii prostredníctvom siete Ticketportal od piatku 30. novembra. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *