Peter Hook osvieti Bratislavu post-punkom

14. novembra v bratislavskom klube MMC opäť vystúpi basgitarista legendárnych Joy Division a New Order PETER HOOK so svojou skupinou THE LIGHT s programom Substance. Na Slovensko sa vracia po necelých troch rokoch.

 

Substance je názov kompilácie ako Joy Dividion, tak aj neskoršej inkarnácie New Order. V prípade prvého zoskupenia ide o single a skladby, ktoré sa nezmestili na radové albumy plus kúsky z debutového EP Ideal For Living. Neworderovský Substance je kompilátom 12” palcových verzií singlov a “béčiek” z obobia 1981 až1987.

 

Od poslednej návštevy v Bratislave stihol ,,Hooky” (dnes už aj spisovateľ, vokalista a priležitostný DJ ) vydať úspešnú biografiu z účinkovania v jeho bývalej kapele New Order s príznačným názvom Substance: Inside New Order. Tiež vydal 4 živé nahrávky mapujúce prvé dva albumy Joy Division a rovnako New Order, ale aj prebrázdiť s The Light Severnú a Južnú Ameriku, Austráliu a, samozrejme, väčšiu časť Európy. Aj na tento rok má naplánované množstvo koncertov po celom svete vrátane Bratislavy.

 

Peter Hook & The Light sú kritikmi aj fanúšikmi považovaní za jednu z vynikajúcich súčastných live kapiel. Svedčí o tom aj fakt, že väčšina ich koncertov je beznádejne vypredaná. Tým, ktorí mali možnosť užiť si Hookyho v MMC už dvakrát, to netreba pripomínať. Ostatní by si túto oslavu post-punku a britskej alternatívy nemali nechať do tretice ujsť. Živá legenda sa vracia do MMC v skvelej forme a my sa opäť máme na čo tešiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *