Pestilence prídu predstaviť svoj ôsmy album aj na Slovensko

Holandská deathmetalová kapela PESTILENCE, ktorá spája ortodoxných aj experimentálnych metalových fanúšikov, prichádza s druhým reunionom. Svetové Rebaelliun tour sa zastaví 17. februára v bratislavskom Randali.

 

Z Holandska nepochádzajú iba producenti elektronickej hudby, ale aj dobré metalové kapely. Jednou z tých najznámejších je Pestilence. Ich cesta začala v roku 1986 a s menšími prestávkami trvá dodnes. Od kultového Dysentery, dnes ťažko zohnateľného dema, cez klasiky deathmetalového žánru ako Consuming Impulse či Testimony Of The Ancients až po experimentálne a rozporuplne prijaté, no kultové Spheres. Pestilence, na čele s gitaristom a spevákom Patrickom Mamelim, ukázali metalovému svetu možnosti technického metalu. Plynulo prešli thrashmetalovým obdobím k deathmetalovému a neskôr svojou tvorbou otvorili dvere všetkým tým Meshuggah a podobným kapelám.

 

Technicky skvelo pripravení hudobníci oslovili ľudí aj mimo metalovú komunitu. Pestilence oslavujú svoj druhý reunion novým, v poradí už ôsmym štúdiovým albumom Hadeon. Ten vyjde 9. marca a opätovne pôjde o spojenie mohutného a ťažkého zvuku s odkazom na kultový album Testimony Of The Ancients.

 

Ešte predtým však prichádza holandská metalová kapela na svetové Rebaelliun tour 2018 v zostave Patrick Mameli (gitara, spev), Santiago Dobles (gitara), Tilen Hudrap (basgitara) a Septimiu Hărşan (bicie nástroje). Jednou z koncertných zastávok bude 17. februára aj Slovensko.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *