Personálne rošády v The Dead Daisies

Personálne zmeny v zostavách superskupín (alebo all stars bands) sú takmer ich poznávacím znamením. V supergroup THE DEAD DAISIES sa niečo také udialo častejšie. Dokonca už druhýkrát sa stalo to, že skupinu opustili naraz dvaja členovia (pred takmer štyrmi rokmi odišli Richard Fortus a Dizzy Reed).

  

Po niekoľkotýždňových dohadoch, živených hlavne fanúšikmi na sociálnych sieťach, konečne vydala kapela oficiálne vyhlásenie/nevyhlásenie. Predstavenie nového singlu Righteous Days (nie však z albumu coverov, ktorý vydali päť dní pred týmto predstavením, ale z budúceho albumu) spojili s krátkou informáciou, že bol nahrávaný s novým spevákom a že s ním v LA pripravujú na rok 2020 nový album.

 

Podľa správy skupinu opúšťajú John Corabi a Marco Mendoza a budú sa venovať svojim projektom. Odídencov nahradí Glenn Hughes (Deep Purple, Trapeze, Black Sabbath, Gary Moore…). Keďže spieva a hrá na basgitare, mal by byť ,,dva v jednom“.

Personálne rošády v The Dead Daisies
Personálne rošády v The Dead Daisies

John a Marco tak rozšírili menoslov bývalých členov kapely na šestnásť, čo je pri šesťročnom fungovaní kapely závratné číslo. Jedinou osobou, ktorá zažila všetky zostavy, je „majiteľ“ a zakladateľ skupiny, multimilionár David Lowy.

  

The Dead Daisies vždy vyzerali ako skvelá partia a zohratý tím. Obzvlášť práve končiaca zostava, ktorá je podľa väčšiny fanúšikov najlepšou v histórii a pri vyše dvojročnom fungovaní aj najdlhšie existujúcou bez zmeny. Je to obrovská škoda a po týchto zmenách sa vynára množstvo otázok. Bolo to rozhodnutie Corabiho opustiť skupinu alebo „bol odídený“? Jeho hlas bol pre štýl The Dead Daisies ideálny. Má Glenn Hughes potrebu dokazovať si niečo v ďalšej (super)kapele? Bude mať pri svojom veku dostatok síl venovať sa fanúšikom, ako je to u The Dead Daisies bežné, alebo tradičné pokoncertné stretnutia skončia? Áno, na rozdiel od mnohých rovesníkov mu to ešte spieva na výbornú, ale je úspešný so sólovou dráhou, plus nesmieme zabudnúť na jeho členstvo v ďalšej supergroupe Black Country Communion. A čo sa týka jeho basgitarového umenia, tam bude Mendozovi konkurovať ťažko. 

Personálne rošády v The Dead Daisies
Personálne rošády v The Dead Daisies

S Corabim a Mendozom odchádza ohromné množstvo energie valiacej sa počas koncertov z pódia. V tom im Hughes nemá šancu konkurovať. Aj nový singel znie ako Hughesova sólová tvorba, nie ako The Dead Daisies. Uvidíme, aký bude nový album a či svojich kamarátov nebude časom nasledovať Doug Aldrich. 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *