Persona Grata zahrá v Banskej Bystrici, potom v USA

Persona Grata vystúpi 31. januára v banskobystrickom Klube 77, aby odprezentovala svoj úspešný album Reaching Places High Above spolu s novým materiálom. Potom odlieta do USA.

Skupina bola poctená zahrať si na jednej z najväčších progresívno-rockových udalostí tohto roka a možno aj milénia – Progressive Nation at Sea, ktorá sa koná za veľkou mlákou v polovici februára.

Muzikanti tak budú mať možnosť zahrať si na New Millenium Stage a za spomenutie rozhodne stojí, že si ich vybral samotný Mike Portnoy, známy z pôsobenia na poste bubeníka v skupine Dream Theater. Ak chcete o akcii vedieť viac, klikajte na http://www.progressivenationatsea.com

Spolu s Personou Gratou uvidíte aj jazz-rock/progrockovú formáciu Sisterhood Of Klangpedal, ktorá vyniká svojou originálnou tvorbou frontmana Mateja Mikloša (klávesy). Jedným z významnejších úspechov kapely bolo vystúpenie na Bratislavských Jazzových Dňoch, kde hudba tohto zoskupenia pritiahla veľkú pozornosť. Chalani majú odohraných množstvo vystúpení na Slovensku a v susednej Českej republike. Pochváliť sa môžu aj živou nahrávkou v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom, odkiaľ pochádza aj ich Live DVD. Aby sme spomenuli ďalšie úspechy, v roku 2011 získali na súťaži „Nové tváre slovenského jazzu 2011“ cenu za nekonvenčný prístup k hudobnému materiálu.

Viac info o akcii v Banskej Bystrici nájdete na stránke Klubu 77, alebo na stránkach kapely www.personagrata.sk.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *