Persona Grata vydáva pred novým singlom live video z koncertu s Dream Theater

Slovenskí rockeri PERSONA GRATA vydávajú live video z úspešného koncertu so skupinami Dream Theater a Black Star Riders vo Fóre Karlín v Prahe. Pre fanúšikov si pripravili túto milú pozornosť niekoľko týždňov pred vydaním nového singlu.

 

„V plnom nasadení pracujeme v štúdiu na novom albume, z ktorého prvý singel zverejníme už o pár týždňov. V medzičase sme sa rozhodli odmeniť našich trpezlivých fanúšikov a pripomenúť si tento neopakovateľný zážitok. Koncert s Dream Theater bol jedným z najväčších vrcholov našej doterajšej hudobnej kariéry a čakali sme na špeciálnu príležitosť, kedy ho zverejniť. Myslíme si, že nastala tá pravá chvíľa, spolu so zdieľaním detailov o našom novom materiáli, pripomenúť si aj tieto nezabudnuteľné momenty. Máme pre vás pripravené vynikajúce záznamy a dúfame, že vám verne priblížia úžasnú atmosféru koncertu, ktorú vytvorilo v prvom rade fantastické publikum. Nebojím sa povedať, že jedno z najvďačnejších, aké sme doteraz mali. Bolo nám obrovskou cťou a už sa nevieme dočkať ďalšieho pokračovania,” hovorí Martin Stavrovský, frontman kapely.

Persona Grata vydáva pred novým singlom live video z koncertu s Dream Theater
Persona Grata vydáva pred novým singlom live video z koncertu s Dream Theater

K čomu iným kapelám nestačí ani desať albumov, dosiahla bratislavská skupina Persona Grata s jedinou platňou Reaching Places High Above. Ako jednej z mála kapiel z našich končín sa jej totiž podarilo preraziť nielen na koncertné pódiá v susedných krajinách, ale napríklad aj v Spojených štátoch, konkrétne na najprestížnejšom festivale progresívneho rocku Progressive Nation At Sea v Miami, kam ju pozval fenomenálny bubeník Mike Portnoy (ex-Dream Theater, Sons Of Apollo).

 

Následne si do biografie pripísali aj nomináciu na cenu Album roka v kategórii Hard and Heavy v rámci Radio_Head Awards či úspešné turné s venezuelským gitarovým virtuózom a dizajnérom neobvyklej 14-strunovej gitary Felixom Martinom. S absolventom prestížnej Berklee School Of Music odohrala kapela osem koncertov v Českej Republike a na Slovensku.

 

Skupina má na najbližšie mesiace veľmi hustý plán, popri nahrávaní v štúdiu bude postupne vydávať svoje single a fanúšikovia sa tiež môžu tešit aj na ďalšie videá či oznámenie nových termínov koncertov. 


Použité zdroje:
Manažment Persony Grata
Foto: Tomas Nevedel

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *