Persona Grata na najväčšom festivale progresívneho rocku na svete!

To, že slovenská kapela Persona Grata zahrá na jednom z najväčších festivalov progresívneho rocku na svete, je na Slovensku čerstvou novinkou. My vieme viac.

Progressive Nation at Sea – festival organizovaný renomovaným vydavateľstvom InsideOut a legendou Mikeom Portnoyom je ako vystrihnutý z dobrého filmu. Dej sa uskutoční na lodi plávajúcej z Miami na Bahamy a počas 5-dňovej plavby sa na nej odohrajú koncerty velikánov progresívneho rocku ako Pain of Salvation, Transatlantic, Spock’s Beard, Devin Townsend, Anneke van Giersbergen či Jon Anderson. Medzi nimi aj slovenská Persona Grata.

Kapela z Bratislavy získala pozornosť Mikea Portnoya, legendárneho bubeníka, bývalého člena svetoznámej kapely Dream Theater a zároveň hlavného dramaturga festivalu Progressive Nation at Sea – skladbou Forevermore. „Mike Portnoy je jednou z postáv na svetovej hudobnej scéne, ktorú si všetci veľmi vážime. Je to multitalent, ktorého meno sa skloňuje ako synonymum kvalitnej tvorby, geniálneho pódiového vystupovania a výnimočného využitia svojho talentu tak, ako to dokáže len málo ľudí na svete,“ popisuje bubeník Persony Ján Šteňo. “O to viac nás teší fakt, že práve Mike osobne vyjadril nadšenie pre našu novú skladbu Forevermore a teší sa z našej účasti na Progressive Nation at Sea,“ dodáva.

Persona Grata na najväčšom festivale progresívneho rocku na svete!

Skladba Forevermore patrí do čerstvej tvorby kapely, pod ktorú sa podpísali už aj noví členovia – klavesák Matej Mikloš a gitarista Peter Luha, ktorý sa predtým zviditeľnil ako sólista s ambicióznym eklektickým albumom Viaje del Alma (Real Music House, 2012). 

Persona Grata vyráža do USA už v polovici Februára. „Čas do festivalu bude, samozrejme, využitý na prípravy, skúšky a doťahovanie detailov vystúpenia,“ hovorí Luha. „Tešíme sa ale najmä na naše koncerty – po návrate už máme naplánovanú Nitru a Prahu. Stále dohadujeme ďalšie dátumy koncertov, takže náš kalendár celý čas aktualizujeme a už teraz sa tešíme na všetkých fanúšikov, ktorí nás prídu pozrieť. Nové podujatia sú vždy okamžite dostupné na našom webe.“ 

Persona Grata na najväčšom festivale progresívneho rocku na svete!

Kapela momentálne okrem promovania albumu a živého hrania pokračuje v komponovaní a aranžovaní nového materiálu, ktorý plánujú dokončiť ešte tento rok. Okrem úspechov v zahraničí pribúdajú aj nové pozitívne správy zo Slovenska. Minulý týždeň bola Persona Grata nominovaná vo Veľkej hudobnej ankete 2014, usporiadanej portálom Hudba.sk a ZAI, a to rovno v dvoch kategóriách: „Objav roka“ a „Album roka“.Vzhľadom na ostatné zvučné mená kapiel a albumy nominované v týchto kategóriách, už samotná nominácia je pre nás veľkou poctou a ocenením nášho úsilia, a to všetko vďaka podpore našich fanúšikov, za čo im z celého srdca ďakujeme a dúfame, že nás podporia aj svojim hlasom v oboch kategóriách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *