Pearl Jam ohlasujú nový album na počesť Chrisa Cornella

Nový rok začal v plnom prúde s návalom ohlasov na prichádzajúce albumy. Výnimkou nie sú ani legendárni PEARL JAM, ktorí sa po šiestich rokoch vracajú do štúdia. Ich posledný album Lightning Bolt z roku 2013 žal nesmierne úspechy, o čom svedčí 1. umiestnenie v americkom rebríčku ako aj obľúbenosť u fanúšikov. Avšak, paradoxne, bol to aj prvý album v ich histórii, ktorý nedosiahol žiadne ocenenie od asociácie RIAA.

 

Ako pre Rolling Stone povedal James Ament, basgitarista kapely: „Náhly odchod Chrisa Cornella v roku 2017 nás neuveriteľne poznačil a nevedeli sme to dostať z našich hláv. Práve jeho skon nás popohnal k ďalšej tvorbe. Bol našou nesmiernou inšpiráciou.“  Chris bol dôležitou osobou v histórii kapely. Bubeník Matt Cameron hral pre Chrisov Soundgarden a dokonca takmer všetci ostatní boli členovia kapely Temple Of The Dog.

 

Názov ani presný dátum vydania svojho 11. albumu však ešte nie je známy. K procesu sa Ament ďalej vyjadril: „Momentálne sme asi v polovici cesty. Posledné roky sme sa aj párkrát stretli, takže máme množstvo nedokončenej tvorby. Som si istý, že každý člen má po tej dlhšej pauze čo ponúknuť a že Ed má niekoľko nových textov. Chceme sa všetci spoločne dostať do štúdia a do šiestich týždňov niečo vypustiť von.“

 

Aj keď pomalými krokmi, no kapela sa aj tak teší na ďalšiu spoločnú tvorbu a to najmä po odohraní pamätného tribute vystúpenia pre Chrisa. Fanúšikov tiež začiatkom marca minulého roka veľmi prekvapili, keď nečakane vypustili do sveta skladbu Can’t Deny Me.


Použité zdroje:
loudwire.com, rollingstone.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *