Pearl Jam finančne pomáhajú obetiam Flintskej vodnej krízy

Opäť sa dokázalo, že aj drsní chlapi majú veľké srdce. PEARL JAM spolu s nahrávacou spoločnosťou, vydavateľom, manažérskou agentúrou, väčšími predajcami lístkov a dvomi charitatívnymi organizáciami zložili dohromady sumu 300 000 dolárov, aby tak pomohli obetiam Flintskej vodnej krízy (kontaminácia pitnej vody vo Flinte v Michigane).

Z tejto sumy dali rockeri zo Seattle 125 000 dolárov z vlastného vrecka a zvyšok, 175 000 dolárov, doplatili distribútori vstupeniek Live Nation a Ticketmaster, nahrávacia spoločnosť Republic Records spolupracujúca s Pearl Jam, vydavateľ Universal Music Publishing Group, manažérska agentúra William Morris Endeavor Entertainment a charitatívne organizácie Glaser Progress Foundation a Brandi Carlile’s Looking Out Foundation.

 

Darovaním značnej čiastky však pomoc kapely neskončila. Následne odštartovali kapmaň na stránke Crowdrise, kde majú šancu zapojiť sa do podpory zasiahnutých rezidencií v Michigane aj ostatní ľudia, aby všetkým, ktorých sa kríza týka, bolo možné zabezpečiť vodné filtre, balenú vodu, podporu v núdzi a preventívne opatrenia. Po otvorení stránky si môžete prečítať veľký odkaz od Pearl Jam, ktorý hovorí „Pomôže Pearl Jam a priateľom pomôcť Flintu. My sme dali 300 000 a žiadame vás, aby ste darovali toľko, koľko môžete.“

 

Na zmienenej stránke môžete vidieť, koľko sa zatiaľ vyzbieralo, ale aj kde všetky financie poputujú. Momentálne tam svieti suma viac než 380 000 dolárov. Spolu s tými od samotnej kapely a už zmienených spoločností je to teda pomerne pekný obnos, ktorý určite pomôže dobrej veci.

 

Flintská vodná kríza začala v roku 2014, keď mesto po päťdesiatich rokoch zmenilo prívod vody z jazera Lake Huron v Detroite a začalo ju odoberať z rieky Flint. Ako sa ukázalo, voda bola kontaminovaná olovom a spôsobila ohrozenie zdravia obyvateľov mesta. Tisícky ľudí mali kvôli zlej vode zdravotné ťažkosti. Je dokonca podozrenie, že práve vďaka tomu niekoľko obyvateľov dostalo legionársku chorobu, čo je zápaľ pľúc spôsobený baktériami. Desať ľudí v dôsledku tejto choroby zomrelo a zasiahla ďalších sedemdesiatsedem.

 

Problém s dodávkou vody by sa mal vyriešiť v priebehu tohto roka. Mesto plánuje zmeniť prívod späť na pôvodný. No dovtedy je viac než dvanásťtisíc zasiahnutých domácností stále odkázaných na pomoc ostatných ľudí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *