Paul Wandtke pokračuje ďalej bez Trivium

Tak teraz sa už naozaj ponúka otázka – Čo to, dopekla, TRIVIUM stvárajú? V posledných niekoľkých rokoch to u nich na bubeníckom poste išlo z kopca, ale keď prijali Paula Wandtkeho, vyzeralo to, že tentokrát to bude na dlhšie. No nakoniec je opak pravdou. Paul Wandtke už viac nie je členom Trivium.

 

Minulý mesiac sa začali šíriť nepekné reči o tom, že Paul Wandtke končí s účinkovaním vo floridskej kapele. Zatiaľ to však všetko boli nepodložené tvrdenia. Teda, až do teraz, kedy sám Wandtke na svojej facebookovej stránke priznal koniec u Trivium a začiatok ďalšej etapy svojej hudobnej kariéry založením novej kapely, ktorá by budúci mesiac mala vydať debutový singel s názvom Triumph.

 

Paul na Facebooku napísal: ,,Hádam, že dohady boli pravdivé. V snahe zostať aktívny som založil v Chicagu novú kapelu s názvom Bedlem. Bedlem je projekt, na ktorom som posledné roky spolupracoval so svojimi priateľmi zo strednej. Rok spolupráce s Trivium, že som s nimi zdieľal svetové pódiá, mi otvorilo oči a padla mi sánka. Niektoré z festivalov, na ktorých sme boli, sú Graspop Metal Meeting (okolo 100 000 ľudí), Knotfest, Louder Than Life, Rock On The Range a mnohé ďalšie. Cítim sa inšpirovaný, aby som konečne spustil Bedlem. Je to ako ,,Bedlem začína“, haha, znamená to, že chaos začína, pretože to je to, čo Bedlem v skutočnosti znamená, ale vyslovený s A namiesto druhého E pôvodne nazvaný Bethlehem pre prvú psychiatriu. Meno sme v podstate vymysleli pred desiatimi rokmi (keď sme boli deti hrajúce popri škole v baroch), ale v skutočnosti sme nezačali pracovať v profesionálnych štúdiách, až pred šiestimi rokmi pomedzi všetky moje bubenícke povinnosti ako Rock Of Ages, Kill Hannah, Parabelle (pôvodne Evans Blue’s vocalist), The Sammus Theory a iných. Dúfam, že sa dostanete k tomu, aby ste si vypočuli náš debutový singel, ktorý vydáme vo februári. Tento aktuálny singel obsahuje bombastickú ukážku riffov môjho najlepšieho kamoša Joea Brassala a obsahuje tony drsnej sily s niekoľkými nepatrne progresívnymi elementami. Rytmicky skladba začína pri 11/4, druhé frázy veršu obsahujú nejaké tri až štyri motívy vytvorené posunutím činelov a skladba končí pekným zoskúpením pätiek. Hlasovo máme Mikea Petrasika, môjho starého dobrého kamaráta, ktorý má typický tenorový rozsah, ale s pekným chrapľákom a silným drsným hlasom. Očividne ideme na to komerčne, ale stále to bude metal a nakope vám zadky.“

 

Okrem vyššie uvedeného preslovu Wandtke na svojom Facebooku uverejnil aj videoupútavku na nový projekt spolu s krátkou ukážkou z Triumphu.

Jednoznačne sa máme na čo tešiť, keďže zvukovo je ukážka naozaj veľmi dobrá. Paulova kapela bude mať štyroch členov, a to Mike Petrasik (spev), Joe Brassal (gitara), Brian Acorn (podľa všetkého basgitara) a samotný Wandtke za bicími. Nemusíte teda zúfať kvôli Paulovmu odchodu z Trivium, ktorý zrejme nebol práve na dobrovoľnej báze, hoci zatiaľ nie je známe oficiálne stanovisko kapely. Dočkáme sa tohto výborného bubeníka v inej formácii, kde sa dosť pravdepodobne prejaví ešte viac, keďže pri Trivium nedostal šancu vydať s nimi ani jediný album, a tak nemohol ukázať naplno, čo sa v ňom skrýva, ale iba reprodukovať už známe hity. Musíme nechať prekvapiť, koho Trivium dosadia na Paulovo miesto.


Použité zdroje:
Foto: FB interpreta

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *