Patrí káva k rock’n’rollu? Patrí k tvojmu rannému rituálu?

Vlado a Michal sú kamaráti ešte z čias strednej školy. Hneď po maturite, asi pred pätnástimi rokmi, obaja opustili Slovensko v túžbe získať skúsenosti v zahraničí.

Ich cesty viedli cez Austráliu, Kanadu, Ameriku a juhovýchodnú Áziu. Ocitli sa na miestach ako amazonská džungľa, austrálsky buš, ale aj vo veľkomestách ako Madrid, Hong Kong alebo New York.

Pracovali na rôznych miestach a v rôznych odvetviach. No či to bola práca lovca v Yukone alebo finančníctvo v Londýne, všade pili kávu.

Prečo Káva Víťazov?

Podstatou ich inšpirácie pre vytvorenie značky Victory bol fakt, že káva je súčasťou každého pracoviska a je to prvý pozitívny moment pri naštartovaní nového dňa.

Celý tento nápad začať pražiť kávu vlastne vznikol v kaviarni pri partii šachu. V snahe poraziť jeden druhého začali Vlado s Michalom uvažovať, čo je podstatou umenia vyhrávať.

„A práve výsledok týchto rozhovor sa stal inšpiráciou pre názov našej kávy – Victory, Káva Víťazov. Málokto sa totiž snaží byť aktívne súťaživý. No snaha vyhrávať je zdravou podstatou nielen športu a šachu, ale aj iných aspektov života – napríklad lásky alebo kariéry. Víťazi nie sú produktom náhody,“ hovoria autori kávy.

Pozitívny prístup, tvrdá práca a starostlivosť o detaily tvoria základ, na ktorom je postavené nielen každé víťazstvo, ale aj šťastný život a úspech v práci.

„Keďže káva je všade tam, kde sa pracuje tvrdo, chceme, aby ste boli dobre naladení jej chuťou, motivovaní pracovať lepšie a pristupovať k životu ako víťaz,“ dodávajú.

Lepšia kvalita a logistika

Po nejakých skúsenostiach s podnikaním v gastro priemysle zistili, že káva, ktorú pijeme na Slovensku, je zbytočne drahá a nie veľmi kvalitná.

Je to preto, lebo najskôr cestuje z prístavu do pražiarne v zahraničí, odtiaľ na Slovensko do rúk distribútora, ktorý ju potom dodáva do obchodov konečného predajcu.

To všetko je zbytočné, neekologické a drahé. Preto sa chalani rozhodli tento model zmeniť a ponúknuť slovenským zákazníkom kávu, ktorá je lepšia, chutnejšia a pracujú na nej ľudia doma, na Slovensku, a nie niekde v okolitých krajinách.

Tým, že sa cena nenavyšuje o zbytočné náklady, sú schopní nakúpiť pre svojich zákazníkov kvalitnejšie zrno.

Zrno vždy smeruje z prístavu rovno na Slovensko, kde ho denne pražia pre zákazníkov. V ponuke majú unikátne zrná z krajín, ako sú Etiópia, Nikaragua, Kolumbia alebo Peru. Ponuku pravidelne obmieňajú, aby zákazníkom ponúkli vždy novú chuť z iného kúta sveta.

Najväčším uvedomením počas tohto dobrodružstva bolo, že zatiaľ čo slovenskí podnikatelia usilujú o tradičný dovoz zahraničných produktov, tie najhodnotnejšie aktíva máme u nás doma.

Inak povedané, okrem zelenej kávy všetko príslušenstvo vrátane obalov nakupujú od domácich výrobcov.

A kde je pointa?

Pointa je v tom, že káva je denným rituálom pre mnohých z vás. Káva Víťazov a ROCKER.sk pre milovníkov kávy pripravili súťaž. Chalani z pražiarne vedia, že každému chutí káva trochu inak pripravená a aj pôvod kávy je pre vás rozhodujúci. Dali sme hlavy dokopy pri dobrej káve a súťaž rozdelili do deviatich týždňov. Jeden týždeň, jeden druh kávy, jeden výherca.

Patrí káva k rock'n'rollu? Patrí k tvojmu rannému rituálu?
Patrí káva k rock’n’rollu? Patrí k tvojmu rannému rituálu?

Tento týždeň (od 12.10.2020 do 18.10.2020) súťažíte o unikátny Jesenný blend latinsko-americkej kávy Arabica a Robusta, ktorý má stredne silné telo a výraznejšiu chuť.

Vyznačuje sa takmer nulovou aciditou a krásnou silnou arómou. Je vhodný pre prípravu espressa alebo aj latte a sladených káv s mliekom.

Viac o rozdieloch medzi arabikou a robustou si môžete prečítať na blogu Káva Víťazov.

Ak chcete získať jeden kilogram kávy Jesenný blend, verejne* zdieľajte post s videom z výroby kávy.
https://www.facebook.com/kavavitazov/posts/vyroba

* aby sme videli, že ste zdieľali a mohli vás zaradiť do žrebovania, ktoré prebehne 18.10.2020 o 23:59:59

V ďalších týždňoch môžete vyhrať tieto kávy

Brazília Santos – Arabica 100%
Stredne silné telo. Dominujú čokoládové a orechové tóny s nízkou aciditou.

Peru – Arabica 100%
Bohatá káva s nádychom pikantnej kyseliny.

Kolumbia – Arabica 100%
Veľmi jemná káva s nižším obsahom kofeínu.

Mexiko – Arabica 100%
Káva patrí k tým sladším a má stredne silné telo.

Salvádor SHG – Arabica 100%
Káva sa vyznačuje ľahkou, veľmi nežnou chuťou s jemne potlačenou kyslosťou.

Etiópia – Arabica 100%
Káva je známa svojou svetlo ovocnou a kvetnatou chuťou.

Nikaragua Jinotega SHG – Arabica 100%
Lahodná káva s chuťou čokoládového sirupu a miernou ovocnou kyslosťou.

Nikaragua – bezkofeínová
Cítiť v nej sladké čokoládové a korenisté tóny s nízkou a príjemnou kyslosťou

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *