Past Five si vyberajú život pred smrťou

Švédska post-punk / alt-metalová skupina Past Five predstavila nové hudobné video a singel k piesni Close To The Exit. Na režisérsku stoličku si sadol Gregory Cuchissi a natáčanie prebiehalo v rôznych častiach mesta Boras, rodného mesta skupiny. Príbeh videa sa točí okolo depresie a samovraždy, v podstate je jeho odkaz presne opačný – že život sa skutočne oplatí žiť.

Close To The Exit je druhou skladbou s videoklipom z nového EP Detox, ktoré vyjde pod značkou Eclipse Records 8. mája 2020. EP pozostáva zo štyroch skladieb, produkcie sa zhostil Christian Silver, ktorý spolupracoval aj s kapelami Dragonforce, Arch Enemy alebo Kreator. Nahrávalo sa v štúdiu StudioMega vo švédskom Varbergu.

„Keďže sa pieseň dotýka tak ťažkej témy, cítili sme, že video musí skutočne odrážať posolstvo textu,“ hovorí gitarista Jonathan Yderhag. „Chceli sme ukázať bolesť a boj, ktorý by mohol niekoho doviesť k myšlienkam o samovražde. Ale v poslednej chvíli si človek uvedomí, že má prečo žiť a nechce zomrieť. Chce len uniknúť svojej bolesti a preto sa rozhodne pre život,“ dodáva.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *