Parkway Drive s dvomi novými skladbami

Jedna z najuznávanejších metalcoreových kapiel súčasnosti vydala minulý rok zatiaľ posledný album IRE, ktorý sa niesol v trošku odlišnom hudobnom duchu ako predchádzajúce albumy Deep Blue či Atlas. Do už existujúcej PWD skladateľskej formuly tentokrát zakomponovali ostatné vplyvy tak, že okolo nich postavili celé piesne a vytvorili tak album nový telom aj dušou. Spevák skupiny Winston McCall na margo toho uviedol: ,,Ak hráte jeden riffový štýl, rovnaké bicie a robíte rovnaké vokály s rovnakými breakdownami desať rokov, aký zmysel má pre ľudí počúvanie nového albumu alebo len nahratie albumu, keď znie presne tak ako posledný?“

 

Kapela si zobrala za najväčší vzor albumu po hudobnej aj textovej stránke Rage Against The Machine a od metalcoru sa odklonila k metalu všeobecnému a pripomínajúcemu 80. roky. Že s albumom ešte neskončili, sme zistili pred pár dňami, kedy vydali dve úplne nové skladby a remix jednej, ktorá sa na albume už nachádza. Prvou je Devill’s Calling aj s klipom, tou druhou je Into The Dark, ktorá je o poznanie tvrdšia ako jej dvojička s videom.

Zdá sa, že najúspešnejšia kapela z austrálskeho Byron Bay sa vydala úplne novým smerom a objavuje doposiaľ neprebádané. Viac melodické, čerstvé a menej brutálne než predošlé kúsky. Aj v piesni Into The Dark je v popredí melodickosť a hĺbka iného charakteru, než ktoré boli vo zvuku kapely zvykom. Žeby začiatok coreovej revolúcie?

Poslednou skladbou je bonusový remix A Deathless Song, kde si spolu s Winstonom dáva duet Jenna McDougall z austrálskej kapely TONIGHT ALIVE. Príjemné spestrenie príjemného songu, nemyslíte?


Použité zdroje:
Foto: metalonloud.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *