Parketový Lev dáva animovaným videom poslednú bodku za debutovým albumom

Bratislavská skupina PARKETOVÝ LEV zverejnila animovaný videoklip k skladbe Moje dievča. Bigbítová vybrnkávačka je už druhou piesňou kapely, ktorá získala aj svoju klipovú podobu.

“Už sa pomaly stáva pravidlom, že ma oslovujú kapely, v ktorých tvorbe sa objavuje nadhľad a humor, čo sa stalo aj tentokrát. Keď mi chalani poslali skladbu Moje dievča, hneď bolo jasné, že si tento projekt bude pýtať niečo netradičné, takže som sa rozhodol koncepčne pracovať s témou sociálnych sietí a životného štýlu, ktorý môže byť z istého uhla pohľadu plytký, až primitívny. Čo je človek schopný urobiť, aby v tomto mediálnom priestore uverejnil niečo s potenciálom úspechu,” hovorí autor videa, animátor, dizajnér a artdirector Norbert Neuschl.

Animované video je v tejto dobe, keď koncerty nefungujú, ideálnym prostriedkom, ako sa pripomenúť fanúšikom. „Tiež sme nemuseli zhromažďovať „crew“ ako pri živom natáčaní a vyhli sme sa prípadným nepríjemnostiam v týchto časoch,“ upresňuje kapela.

Kapele v zložení Ján a Jakub Hrčkovci, Dafy a Alex Oplt sa tento rok napriek výraznej koncertnej absencii darí. Levy sa tešia z vypredania limitovanej edície vinylovej platne vydanej českým vydavateľstvom PHR records. „Takisto sme milo prekvapení z obsadenia tretej priečky v autorskej súťaži Košický zlatý poklad. Naozaj sme to nečakali,“ dopĺňajú členovia skupiny.

Moje Dievča je posledným singlom debutového albumu kapely PARKETOVÝ LEV. Hudobníci momentálne píšu materiál k novému počinu, ktorý plánujú vydať v roku 2021.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *