Paramore sa už dosmiali

Američania PARAMORE práve vydali novinku s názvom After Laughter, ktorá je v poradí piatou nahrávkou v ich diskografii. Zároveň sa jedná o veľmi prelomový album.

 

Podobne ako Linkin Park, Paramore sa tiež odhodlali k riskantnému kroku. Na doske After Laughter výrazne menia smer a hľadajú novú inšpiráciu. Nahrávku silne ovplyvnil hlavne pop rock osemdesiatych rokov. Napriek tomu by bolo poriadne zavádzajúce označiť ju za popovú. Ako výstražný signál Paramore v apríli vyslali pilotný singel Hard Times. Svižná a chytľavá pieseň presne zodpovedá obsahu celého albumu. A z prvých reakcií je zrejmé, že aj cez sťažnosti časti skalných fanúšikov sa im nahrávka podarila. Renomované magazíny Rolling Stone a NME ju v recenziách označili slovom ,,triumf“ a server Metacritic, ktorý sleduje hodnotenia všetkých zásadných médií, hlási priemernú známku 81 %, čo je jedna z najväčších v roku 2017.

 

Paramore pred natáčaním novinky After Laughter prešli personálnymi zmenami. Krátko pred koncom roka 2015 ich opustil basgitarista a zakladajúci člen Jeremy Davis, do zostavy sa naopak vrátil niekdajší bubeník kapely Zac Farro. Pripomeňme si, že skupina bude jednou z atrakcií tohtoročného ročníka festivalu Rock For People, ktorý sa uskutoční pri Hradci Králové 4. až 6. júla.


Použité zdroje:
Foto: Warner Music

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *