Papyllon nahrali svoj debut a ocitli sa na ulici, čo ich posúva ďalej

Štvorčlenná kapela PAPYLLON, ktorá funguje od roku 2012, vydáva svoj debutový album s rovnomenným názvom Papyllon. Všetko to začalo nahrávaním úvodnej piesne s filmovým nádychom Never Felt So Pure​, ktorá sa od pôvodnej verzie menila niekoľkokrát, kým nadobudla finálnu podobu, čo sa prirodzene opakovalo aj pri ďalších skladbách ako atmosférickej Quite Forgotten a industriálnej Caved In Space, ​ktoré na svoju konečnú formu čakali najdlhšie.

 

K nahrávaniu prvého albumu sa viaže aj jedna vtipná historka, keďže kapelu hneď po dokončení vyhodili zo skúšobne. „Hneď, ako sme nahrali album, museli sme sa vysťahovať z našej starej skúšobne, takže sme boli na chvíľu “bezdomovcami”. Berieme to ako symboliku. Starú skúšobňu sme zanechali s kreatívnou energiou nášho debutu a teraz ideme ďalej,” hovorí spevák Bohuš.

 

Na albume poslucháči nájdu pestrú paletu skladieb, z ktorých sú niektoré vyslovene gitarové, iné viac popové alebo elektronické. „Sme radi, že sa nám tento posun podaril. Máme pocit, že konečne fungujeme a tvoríme ako kapela, ktorá sa nebojí umelecky vyjadriť aj rôznymi hudobnými smermi,“ zhodnotil gitarista kapely Rišo.

 

V lete 2016 začali dávať dokopy nápady a rozhodli sa k nahrávaniu pristúpiť netradične. Štúdio vymenili za skúšobňu a všetko od nahrávania až po mix si robili sami. Po deviatich mesiacoch sa im narodilo ich prvé hudobné dieťa. „Album som mixoval ja a jednoznačne odporúčam kapelám ísť rovnakou cestou. Stačí, že výsledok bude obyčajné demo. Málo kapiel si uvedomuje, že zrod kvalitných songov stojí na kvalitných aranžmánoch, mixáži a programmingu, na ktorom treba sedieť za počítačom v štúdiu,“ hovorí Richard.

 

Album Papyllon predstavili verejnosti 16. augusta pod hlavičkou vydavateľstva go2stage s podporou FPÚ – Fondu na podporu umenia.  Chalani majú za sebou úspešné EP s názvom Sink Or Swim (2015), ktorým okamžite zaujali aj zahraničných promotérov a zahrali si na viacerých festivaloch ako Grape, Rock For People alebo Off Camera v Poľsku. „Naším cieľom je hrať na koncertoch a festivaloch, kde nevidno koniec davu, dať ľudom kus seba a pritom všetkom si ponechať čistú hlavu.”

 

Hotový album chcú chlapci krstiť nezvyčajne – až na konci pripravovaného jesenného turné, na ktorom chcú osloviť čo najviac ľudí doma aj v zahraničí. Počas neho chcú fanúšikom predstaviť nový hudobný program, ktorý bude korešpondovať so súčasným zvukom albumu. „Úlohou našich anglických textov je posunúť nás z lokálnej scény ďalej, čo sa nám už aj pri EP čiastočne podarilo koncertmi v zahraničí a budeme v tom pokračovať,”​ hovorí bubeník Lukáš.


Použité zdroje:
Alexandra Punová

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *