PAPUNDEKEL: Budeme koncertovať, kým budeme vládať

Viete, aký je to hudobný štýl rock n‘ dekel? Neviete? Pustite si kapelu PAPUNDEKEL. A popri tom si prečítajte náš rozhovor, v ktorom porozprávali o nadchádzajúcom turné aj novom albume.

Len nedávno som sa dozvedela, že slovo „papundekeľ“ je vlastne zo šarišského nárečia a znamená kartón. Čo vás inšpirovalo k tomuto názvu?

K tomuto názvu dospel viac-menej teraz už bývalý zakladajúci člen Maroško, kedy sa značne podgurážený rozhodol ako správny „metlák“ založiť punk-rockovo-rollovú mixovačku s potrhlým názvom ako napríklad Zlomená Stolička alebo Papundekel… Kedže v rauši mal pocit, že kapela s názvom Zlomená Stolička už existuje, tak preto Papundekel.

K vášmu imidžu patria kárované košele, klobúky, prípadne aj montérky. Trochu nezvyčajné koncertné oblečenie…

Je taká doba, kedy si chlapi/chlapci obliekajú ružové košele a slimfit označenie na všeličo. Z teplákov sa stala móda, skoro až prestíž 😀 My máme montérky, kárované košele a klobúky. Naozaj je to také netradičné?

Na konte máte dva albumy, ten druhý, Never Too Old For Rock N‘ Roll, vyšiel v prvej polovici tohto roka. Ako ho prijalo publikum?

CD sme ešte nepokrstili a oficiálne neodprezentovali. Čaká nás to 16. 1. 2016 v klube Randal. Aj napriek tomu tých pár vyvolených, čo už CD majú, ho hodnotia pozitívne. Dokonca sme už dávali robiť aj dotlač.

Celý album ste zverejnili na Youtube chvíľu po jeho vydaní, skladby sú voľne stiahnuteľné. Prečo ste sa rozhodli pre takýto nie úplne zvyčajný krok?

Žijeme v dobe internetu a multimédií. CD-čko alebo vinyl si kupujú ľudia viac-menej už len na pamiatku. Prejdeš sa po ulici a všetci hladkajú telefóny. Discmany sa už skrátka nenosia a doma sa zvyčajne počúva cez PC. Takže sme uľahčili cestu našej hudbe.

Na začiatku októbra začína vaše mini turné po západe Slovenska pomenované po albume Never Too Old For Rock N‘ Roll. Nikdy sa nebudete cítiť starí na rock n‘ roll? Chcete byť slovenskí The Rolling Stones a behať po pódiu aj o 50 rokov?

Budeme koncertovať, kým budeme vládať alebo kým nám to polovičky nezakážu 🙂

Na turné vás čakajú koncerty s kapelami ako Konflikt či Vypsaná fiXa. Na ktorú šou sa tešíte najviac?

Na tú našu, samozrejme 😀 Ale inak sa tešíme na každý koncert rovnako. Zahráme s našimi spriaznenými kapelami. 3. 10. s Konfliktom, 9. 10. Hrana a Friday Whiskey, atď. Po skončení turné sa nás môžeš opýtať, ktorá šou sa nám najviac páčila.

A čo vaši fanúšikovia v strede a na východe Slovenska? Môžu očakávať v blízkej budúcnosti vašu návštevu?

Určite áno, nebudeme prezrádzať dopredu, ale chystáme turné postupne rozširovať. Keďže si to celé riešime sami, nejde to tak rýchlo a plynulo, ako by sme chceli.

Ako sami hovoríte, toto mini turné prerastie do „dospeláckeho“. Čo turné musí mať, aby si mohlo povedať, že je už dospelé?

Ženy, víno a spev… a hlavne viac koncertov. Teraz ich máme, myslím, naplánovaných 5. Ale ako hovoríme, riešime to sami a bude sa to rozširovať.

PAPUNDEKEL: Budeme koncertovať, kým budeme vládať

V Rockovej Maturite ste sa dostali až do semifinále. Ako hodnotíte túto skúsenosť?

Je to dobrá skúsenosť. Každá skúsenosť či zlá, alebo dobrá, je skúsenosť, od ktorej sa môžeme odraziť.

Aké máte plány do najbližšej budúcnosti okrem turné? Vtáky na streche čvirikali niečo o novom videoklipe…

Presne tak, plánujeme zvalcovať internet novým klipom k totálne horúcej singlovke plnej lásky a romantiky. Môžeme prezradiť, že sa ponesie v našom “vtipnom“ duchu.

A už tradične máte možnosť ľubovoľne prehovoriť do duše čitateľom rocker.sk 🙂

Drahí aj lacní… Čítajte knižky, články, letáky. Rozširujete si tým slovnú zásobu. A chodievajte na koncerty, spoznáte kopec ľudí a zábavy pre celú rodinu. A hlavne nezabudnite: “Nikto nie je taký starý, aby nemohol počúvať Papundekel!“

Turné Never Too Old For Rock N‘ Roll:

03.10.2015 Bratislava – Randal Club (Konflikt, Friday Whiskey)

09.10.2015 Bratislava – British Rock Stars (Hrana, Friday Whiskey, Always Too Late)

10.10.2015 Nové Mesto n/Váhom – Happy Punk 3 (punková všehochuť)

24.10.2015 Trnava – Art Klub (Vypsaná fiXa, Zotrwačnosť)

16.01.2016 Bratislava – Randal Club – krst CD Never Too Old For Rock’n’Roll (The Rockefellas, Skafander)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *