Papa Roach prekvapujú hneď dvomi novinkami

V lete sme Američanov PAPA ROACH mali premiérovo aj u nás s najaktuálnejším albumom Crooked Teeth. Vyzerá to však, že táto novinka už nezostane veľmi dlho najčerstvejším albumovým prírastkom Kalifornčanov. Pred pár dňami do sveta totiž vypustili ochutnávku z nadchádzajúcej nahrávky. A hneď dvojitú dávku.

 

Nie je ničím výnimočným, keď kapela vydá novú pesničku. Ale hneď dve naraz? To je už o niečom inom. Presne toto urobili Papa Roach, keď 5. októbra vypustili do sveta Who Do You Trust? aj s veľmi vtipným videom a vzápätí Renegade Music, avšak už bez oficiálneho videa. Frontman Jacoby Shaddix sa minulý mesiac dokonca nechal počuť, že skupina má nachystaných hneď dvanásť skladieb na nasledovníka sotva niečo vyše roka starého Crooked Teeth.

 

Možno si hovoríte, ako vôbec stihli nazbierať toľko nového materiálu, keď sú na turné? Na to má Shaddix jednoduché vysvetlenie: ,,Na začiatku cyklu Crooked Teeth sme mali ísť na turné s Of Mice And Men a vtedajší vokalista kapely Austin Carlile vážne ochorel, čo spôsobilo odvolanie turné. Takže sme si povedali, že keď nejdeme na cesty, budeme tvoriť. Išli sme do štúdia a spravili päť či šesť skladieb. Potom sme sa tam vrátili v júni a júli, aby sme pokračovali. Máme dvanásť skladieb a sú medzi nimi poriadne pecky.“

 

Čo sa týka Who Do You Trust?, tá má v texte zašifrované úderné posolstvo umocnené humorným, ale tragicky pravdivým klipom, v ktorom vidíme Jacobyho ako puritánskeho moderátora správ s falošnými fúzmi prinášajúceho ,,najpravidvejšie“ správy a ako podškrtnutie celého vtipu hoaxov v médiách Shaddixovi nakoniec fúzy odpadnú. Ďalej majú falošného hlásateľa počasia, ktorý predpovedá presne opačné podmienky než sú, pričom na neho nadväzuje aj reportáž redaktora Tobina Esperanca. Ten v teréne čelí ,,hurikánu“ Tobin vyrobenému iba obyčajným ventilátorom a poza neho ľudia kráčajú s pohľadmi hovoriacimi, čo si o tom celom myslia.

 

,,Táto skladba je výzva na vzchopenie sa. Komu vôbec môžeme veriť v dnešnej dobe? Posolstvom piesne je myslieť sám sa seba a veriť si, pričom video sa k tomu dokonale hodí. Máme tu more informácií, sotva sa dá sústrediť na všetky a každý z nás v nich tápa v snahe dokázať sa rozhodovať sám za seba. Komu veriť?“

Druhá vydaná skladba je o niečo tvrdšia, žiadne hry, žiadne vtipy. Ale spievať si ju budete hneď rovnako ako aj prvú, keďže ani do nej šváby nezabudli primiešať chytľavosť.

 

Zatiaľ nie sú známe žiadne podrobnosti o nadchádzajúcom albume, avšak je vysoká pravdepodobnosť, že nepotrvá dlho, kým sa dozvieme viac. Tak čo, tešíte sa? A ešte – komu veríte? 


Použité zdroje:
Foto: loudersound.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *