Papa Roach budú v Prahe

Papa Roach v rámci Európskych koncertných miest, hard rocku, nu metalu a alternatívneho rocku vôbec nie sú neznámi, práve naopak. Sú jednou z kapiel, ktorá každoročne zavíta prinajmenšom do Viedne v rámci vlastného turné, alebo Európu vezmú nárazovo vo festivalovej sezóne. Do Prahy zavítali naposledy pred tromi rokmi, no 19. augusta sa priaznivci ich chytľavej hudby môžu tešiť na intímne koncertovanie v Lucerna Music Bare. A že tam bude nával, dusno, horúco a poriadne hlučno, o tom niet pochýb.

Táto stále mladá kapela z Kalifornie existuje už viac než dvadsať rokov, behom ktorých po celom svete predali cez 10 miliónov albumov. Získali dve nominácie na Grammy, MTV nominácie, mali jedenásť hitov v rockovej Top 10, sedem hitov v alternatívnej Top 10 a ich singel Last Resort sa stal najhranejším alternatívnym singlom desaťročia.

Od nu metalu a rap metalu sa presunuli po vydaní albumu Metamorphosis v roku 2009 k veciam, ktoré sú tvrdšie a rýchlejšie. Sú kapelou, ktorá sa snaží kráčať po línii medzi metalom, hardcorom, punk rockom a popovou hudbou, pričom nemôžeme povedať, že by sa im to nedarilo. Na tour sa objavili so skupinami ako sú Shinedown, Halestorm, P.O.D, Stone Sour, Age of Days či In This Moment. A práve producent Kevin Churko, ktorý s In This Moment spolupracoval na ich albumoch, taktiež pracuje s chalanmi z Papa Roach na ich najnovšom diele. Možno že práve v auguste v Prahe sa dočkáme pár ukážok z tohto albumu, aj keď oficiálne by mal vyjsť až v roku 2015. Spevák Jacoby Shaddix, gitarista Jerry Horton, basák Tobin Esperance a bubeník Tony Palermo sú nadšení novou kapitolou svojej hudobnej histórie, ktorej názov by mal byť F.E.A.R (Face Everything and Rise).

Aj sám Kevin Churko sa k spolupráci s Papa Roach vyjadril: „Uvedomujem si, prečo Papa Roach aj naďalej dominujú hudobnému priemyslu a rádiovým vlnám. Nikdy som nepracoval s tak sústredenou kapelou. Papa Roach sú ozajstnou kapelou, ktorej členovia prinášajú svoje nápady do diskusie. V štúdiu sú vždy všetci. Na albume sú nové zvuky aj nápady, ale kúzlo starých Papa Roach tam stále je.“

Papa Roach sú preslávení výbušnými koncertmi, počas ktorých Jacoby Shaddix nepovolí do samotného záveru. Tečie z neho pot, jeho hlasivky už musia protestovať, no ani náhodou nie je počuť falošný spev. A to, že na koncertoch väčšinou znie lepšie ako na nahrávkach, je číra pravda.  

V roku 2013 vystúpili na mnohých festivaloch v Európe – britskom Download Festivale, nemeckých Rock Am Ring Rock im Park a ďalších v Británii, Poľsku, Rusku. Tento rok sú headlinermi britských festivalov v ReadinguLeedse a ďalej aj v BelgickuMexiku. V okolí Slovenska však vystúpia iba v Prahe, a to spomínaného 19. augusta o ôsmej hodine večer v Lucerna Music Bare. Už len z dôvodu jediného koncertu v okolí, ak nie z intímneho prostredia malého baru, kde možno bude dusno, ale interakcia s fanúšikmi a zvuk budú neskutočné, by ste si niečo podobné nemali nechať ujsť.

V predaji je už len niekoľko posledných kusov lístkov, tak neváhajte. Zakúpiť si ich ešte stále môžete v sieťach Eventim, Ticketpro, Ticketportal, Ticketstream a na webe www.musicbar.cz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *