Ozzy sa nechystá ani do dôchodku, ani nahrávať

BLACK SABBATH to koncertne nadobro zabalili. Ozzy ešte stále koncertuje, ale svojím nedávnym vyjadrením tiež veľmi nepotešil svojich fanúšikov. Napriek tomu, že sa opäť dal dokopy so Zakkom Wyldeom a ostáva hudobne aktívny, nechystá sa vraj vydať už žiadne ďalšie sólové dosky.

 

„Rád by som vydal ďalšiu dosku,“ vysvetľuje Ozzy, „ale sú to iba vyhodené peniaze. Nikto už nekupuje albumy.“ Ale na otázku, či súhlasí s Geneom Simmonsom, ktorý tvrdí, že rock je mŕtvy, hovorí: „Žije, dobrá rocková hudba neumiera. Ale myslím si, že nahrávací priemysel momentálne dosť trpí. Zostali tu už asi iba dve posraté nahrávacie spoločnosti. A keď som išiel na Grammy pred pár rokmi, boli tam interpreti, ktorí išli z posratého laptopu priamo do rebríčkov a vydať nahrávku. To je pre mňa veľmi smutné. Veľmi sa všetko zmenilo. My už sme históriou. Navyše je jedno, aký trik použijete – farba albumu, vinyl, hocičo, ide o to, že ľudia to nechcú. Prečo by si ľudia kupovali album, keď si ho môžu stiahnuť? Dnes môžete mať všetko online.“ Bohužiaľ, všetko o čom Ozzy hovorí, je smutná skutočnosť.

 

Napriek tomu, Zakk tvrdí, že by veľmi rád nahral nový album s týmto svojím dobrým priateľom. „Môj vzťah k Ozzymu a pani O je taký, že keby mi zavolali, že mám priniesť vajcia a vyčistiť psí výbeh, tak ja to urobím. Keby Oz chcel urobiť nový album, tak ho urobíme. Zatiaľ sme o tom nehovorili. Momentálne je to o koncertoch.“ A pri koncertoch chce Ozzy zostať. Na dôchodok sa vraj nikdy nechystá.

 

„Ľudia v mojom veku majú postoj typu – mám šesťdesiatpäť, som unavený. A potom zomrú. Môj otec zarobil trocha peňazí, urobil si záhradku a zomrel. A ja som si pomyslel, že to nie je zadosťučinenie po toľkých rokoch odpracovaných v továrni. Ja na dôchodok nepôjdem. Ľudia má stále chcú vidieť, tak od čoho mám oddychovať? Black Sabbath šli do dôchodku, ale ja nejdem. Je to iba akoby som preskočil z jedného člnu na iný. Ľudia zabudli, že som síce bol so Sabbathmi od 68. do 79., ale sám za seba som tu od 79. doteraz. Bol som tu so svojimi vlastnými vecami o dosť dlhšie, než som tu bol so Sabbathmi. Milujem to, čo Sabbath pre mňa spravil a milujem aj to, čo som ja spravil pre Sabbath, ale nie je to celá moja kariéra.“

 

Ozzy má teda aj naďalej správny postoj k hudbe a k životu a nám ostáva iba dúfať, že si to ešte s tým novým album predsa len rozmyslí. 


Použité zdroje:
planetrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *