Otrokovický festival Lážo Plážo presunuli na rok 2021

Mal to byť jeden z prvých open-air festivalov v Zlínskom kraji tohtoročnej sezóny. Festival odohrávajúci sa na otrokovickom Štěrkovišti sľuboval po prvom ročníku viaceré prekvapenia. Avšak z dôvodu vládnych nariadení obmedzujúcich priebeh akcií s účasťou vyššou ako 100 osôb bude v kalendári tento rok chýbať. Nový termín je sobota 26. júna 2021.

Podobne, ako pri iných veľkých akciách v Českej republike, aj organizátori Lážo Plážo Festu sa rozhodli urobiť presun kompletného programu o jeden rok. „V tento moment nám to přijde jako nejzodpovědnější řešení,“ hovorí organizátor festivalu Jan Svoboda a dodáva, „dělat festival jen napůl nechceme, nebylo by to fér vůči našim fanouškům. Raději za rok a v plné parádě.“

Hlavné hviezdy programu ostávajú

Organizátori potvrdili, že sa im podarilo zaistiť na nový termín väčšinu sľúbených headlinerov – Mig 21, Horkýže Slíže, Wohnout a pesničkára Pokáča. K nim postupne ohlásia ďalších osem vystupujúcich a novinky, ktorými chcú festival posunúť znova na vyššiu úroveň.

Vstupenky na ročník 2021 ostávajú v platnosti, pokračuje aj ich predpredaj. „Pokud můžete, vstupenky si ponechte. Moc tím pomůžete festivalu, který teď bude muset vydržet dalších 14 měsíců i poté, co již zaplatil zálohy za účinkující, techniku a ostatní výdaje,“ upresňuje situáciu Jan Svoboda. V prípade, že sa majiteľ rozhodne vstupenku vrátiť, môže tak urobiť na stránke festivalu cez pripravený formulár. Pravidlá refundácií budú upresnené hneď, ako vláda ČR prijme legislatívu k aktuálnemu zákazu.

Pod hlavičkou LPF pribudnú nové akcie

Otrokovický festival Lážo Plážo presunuli na rok 2021
Otrokovický festival Lážo Plážo presunuli na rok 2021

Skor, ako sa všetci fanúšikovia opäť stretnú v júni 2021 na otrokovickom Štěrkovišti, budú mať možnosť sa s Lážo Plážo festivalom stretnúť na samostatných koncertoch organizovaných pod jeho menom. Prvý z nich bude koncert Horkýže Slíže v Bystřici pod Hostýnem 26. septembra 2020. Ďalšie akcie budú nasledovať a fanúšikovia ich môžu čakať po celom území Zlínskeho kraja.

Základné informácie o festivale:

Lážo Plážo Fest je mestský hudobný festival otvárajúci sezónu open-air akcií v Zlínskom kraji. Prebieha v prostredí otrokovického prírodného kúpaliska Štěrkáč a kombinuje aktívny odpočinok so zábavou. Po úspešnom prvom ročníku plánovali organizátori festival posunúť opäť ďalej, bohužiaľ, nakoniec musia festival presúvať. Nový termín je 26. júna 2021, na ktorý sú zatiaľ potvrdené tieto kapely: Mig 21, Horkýže Slíže, Wohnout, Pokáč.

Otrokovický festival Lážo Plážo presunuli na rok 2021

Lážo Plážo Fest

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *