Otep: Kapela frontwoman s nezvyčajným menom

40-ročná rodáčka z Texasu založila svoju kapelu Otep v roku 2000 a zožala viacero úspechov.
Frontwoman Otep s nezvyčajným menom sa v civilnom živote volá Otep Shamaya. „Otep“ je slovo, ktoré sa používa v afrických národoch a môže mať viac významov. Je to pozdrav, taktiež to ale znamená mier s tebou.

Kapelu Otep si všimla Sharon Osbourne, ktorá ich pozvala na Ozzfest. Tam napokon hrali viackrát. Otep vo veľkom koncertovali v okolí Los Angeles, a tak vydali EP Jihad (2001). Debutový album Sevas Tra uzrel svetlo sveta v roku 2002. Mal pomerne slušný ohlas v rebríčkoch Billboard 200 a UK Album Charts. Nasledoval House of Secrets (2004), The Ascension (2007), Smash the Control Machine (2009), Atavist (2011), Hydra (2013). Pod hlavičkou prestížneho Napalm Records vyšli dva albumy Generation Doom (2016) a Kult 45 (2018).

Ako to už býva, v zostave Otep sa menili členovia. Niekoľkokrát kapela tvrdila, že ukončuje svoju činnosť, ale zatiaľ sa to nestalo nikdy definitívne. Uvidíme, ako partička okolo Otep Shamaya bude pokračovať v kapele ďalej.

Samotná Otep o sebe tvrdí, že vždy bola veľmi kreatívnou, či sa to týka maľovania, písania, alebo skrátka tvorenia vo všeobecnosti. Sama sa hlási k vegánstvu a priznala aj svoju lesbickú orientáciu. Angažuje sa ako bojovníčka za práva zvierat. Nadabovala niektoré postavy z filmov o Hobbitovi a objavila sa aj v sériách HBO s názvom Def Poetry.

Vydala aj svoju kolekciu poézie a ilustrácií ako samovydavateľka v roku 2006. E-book Little Sins bol jej prvou elektronickou zbierkou básní a ilustrácií.

Medzi vplyvy Otep patria samé zvučné mená rozličných žánrov: Slipknot, Slayer, Korn, Rage Against the Machine, The Notorious B.I.G., Nine Inch Nails, Jim Morrison, Tool, The Doors, Nirvana a Deftones.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *