Orlandská pýcha Trivium už o pár dní v Bratislave a Prahe

Aj keď sa hovorí, že najlepšie metalové kapely pochádzajú zo Švédska či Nórska, nezaostávajú za nimi ani Američania. Dobrým príkladom kvality ich hudby sú napríklad TRIVIUM, ktorých si môžete vychutnať 29. júna v bratislavskom MMC a 1. júla v pražskom Rock Café.

 

Kto z vás je skalným fanúšikom tejto zostavy, vie, že skupina derie pódiá už sedemnásť rokov, čo je neuveriteľné, vzhľadom k veku členov. Veď samotný Matt Heafy, spevák kapely, v januári oslávil iba tridsiatku.

 

A hoci sú mladí, žnú úspech za úspechom. Osobitý mix heavy metalu, melodického death metalu (aj keď oni o sebe tvrdia, že nie sú deathmetalová kapela) a metalcoreu ich v priebehu rokov katapultoval rovno na najväčšie svetové pódiá festivalov ako Download či Ozzfest, ale napríklad aj pre nás a okolie populárny Nova Rock. Takže pokiaľ nosíte klobúk, šup s ním dolu pred týmito pánmi!

 

Prvýkrát sa na Slovensku objavili pred niekoľkými rokmi a teraz sa 29. júna vracajú späť, aby v MMC predstavili v poradí siedmy album Silence In The Snow, ktorý vydali minulý október. Nahrávka je nepochybne oveľa iná ako všetky predchádzajúce, ktoré sa od nich doteraz objavili na trhu. Nesie sa v duchu tradičného heavy metalu 80. rokov, čím sa vrátili k pôvodným koreňom tohto štýlu. Nečudo, že pri recenziách na najnovší album padali mená ako Iron Maiden, Black Sabbath, Dio, Judas Priest alebo Rainbow.

 

Lenže klasická melodickosť si vyžiadlala svoju daň. Pre Matta bolo také ťažké viac spievať než screamovať, že keď viac spieval, už takmer nedokázal screamovať. Nakoľko sa chcel vrátiť aj k tomu, keďže na koncertoch je povinnosťou každej kapely hrať aj staršie veci, došlo to do takého bodu, že takmer prišiel o hlas. Nakoniec sa mu ale podarilo všetko dostať späť a už si dáva na hlasivky pozor. A spieva rovnako výborne ako screamuje.

 

O zámorských borcov nezostanú ukrátení ani českí fanúšikovia. Alebo aj tí slovenskí, ktorí ich nestihnú v Bratislave. Dva dni po tom, čo prinesú sneh do MMC, ho vybalia v Rock Café. Naši susedia si tak môžu zaspomínať na to, ako to Trivium u nich rozbalili pred ôsmymi rokmi spolu s kapelami Slayer a Mastodon.

 

Záhadou ale zostáva, kto pred hlavnou hviezdou rozohreje fanúšikov skôr než to stihne lepkavé letné počasie. Podporu mali totiž Trivium inú v USA, inú na úseku turné v Austrálii a inú aj na britskej časti. Nechajme sa teda prekvapiť, koho si so sebou privezú do Bratislavy a Prahy.

 

Vstupenky na obe akcie sú stále dostupné vo všetkých predajných sietiach alebo na stránke usporiadateľa, ktorým je Obscure Promotion.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *