Orden Ogan vyrazia v jeseni na turné

Milovníci bombastických chorálov, inštrumentálnej ekvilibristiky a všeobecne luxusného power metalu by mali zbystriť pozornosť. V októbri tohto roka sa totiž môžu tešiť na skutočnú melodickú lahôdku, ktorú by bola škoda nechať si ujsť. Na spoločné turné sa totiž chystajú tri vysoko kvalitné spolky z rôznych kútov sveta a aj keď Slovensko bude (tradične) opomenuté, taký výlet do Prahy 21. októbra do klubu Nová Chmelnice by vôbec nemusel byť zlý nápad.

 

Prvýkrát vo svojej histórii budú headlinermi ORDEN OGAN, nemecká senzácia, ktorá je často označovaná za spasiteľov power metalu. Táto štvorica si svoj momentálny úspech rozhodne zaslúži, pretože ani náhodou neprišiel z večera na ráno. Naopak, chlapi pilne makajú už neuveriteľných 21 rokov, počas ktorých stihli vydať šesť dlhohrajúcich albumov, z ktorých každý je učebnicou melodického žánru. Ten aktuálny sa volá Gunmen a práve podľa neho je aj nazvané celé turné. Už názov napovedá, že nejde o typického predstaviteľa tejto muziky plného drakov, udatných rytierov a inej fantastiky. Album nás zavedie na Divoký Západ, kde sa spory riešili so zbraňou v ruke a tomu je prispôsobený aj aktuálny imidž Orden Ogan. Single znejú úžasne a naživo to istotne bude mať ešte väčšiu silu.

Špeciálnym hosťom tejto koncertnej šnúry nebude nik iný ako legendárne zoskupenie a stajňoví kolegovia z AFM Records RHAPSODY OF FIRE. Talianski priekopníci symfonickej odnože power metalu zažili prednedávnom dosť búrlivé obdobie, kedy ich opustil publikom milovaný vokalista Fabio Lione a na jeho miesto sa postavil Giacomo Voli. Či je adekvátnou (či dokonca lepšou) náhradou, si môžu fanúšikovia overiť na ich novinke Legendary Tales. Na nej sa nachádza nanovo nahraných 14 songov z obdobia rokov 1997-2002. Zaujímavý koncept spojenia starého s novým mal pod taktovkou Seeb Levermann, spevák Orden Ogan. Snáď ešte lepšou voľbou je však návšteva októbrového koncertu v Prahe.

Tretími do partie budú dáma a páni spoza Atlatniku UNLEASH THE ARCHERS. Kanadská formácia vznikla v roku 2007 a už od svojich začiatkov veľmi umne kombinujú power metal amerického strihu, melodic death metal s notnou dávkou tradičnej školy heavy metalu. Ak sa škriabete za hlavu z toho, čo to môže byť za guľáš, verte, že je to nefalšovaná zábava. Šialený hlasový rozsah speváčky Brittney a pekelné rytmy a figúry ostatných zúčastnených nenechajú nikoho chladného. Na turné predstavia svoju čerstvú novinku Apex a podľa doterajších ohlasov ide o ich vôbec najsilnejší materiál.

Takýto náklad troch kapiel, pri ktorých by v podstate každá mohla byť headliner, sa nevidí len tak často. Keďže klubové koncerty mávajú obmedzenú kapacitu, netreba otáľať so zakúpením vstupenky. Predpredaj už začal!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *