Optimistická skladba Juraja Kupca čakala na videoklip 2 roky. Scenár priniesla súčasná spoločenská situácia

Turbulentné udalosti posledných týždňov a dní nenechali chladnými nikoho z nás, ľudia plnia námestia, politici neplnia sľuby a národ je pohoršený množstvom neprávostí, ktoré sa tu dejú. Všetci to tušili, že niečo nie je v poriadku v tomto štáte našom. Ticho preťala až smrť dvoch mladých ľudí. Neurobili nič zlé. On len písal a ona ho mala rada.

 

Skladba Optimistická je výpoveďou JURAJA KUPCA a vyjadrenie nesúhlasu s touto dobou, jej pretvárkou, lžou a zlom páchanom na ľuďoch ľuďmi, ktorí sú na vysokých pozíciách. Je už vyše dva roky stará a hneď po jej vzniku sa začalo rozmýšľať o jej správnom obrazovom zhmotnení. Nejako na to tie scenáre nesedeli a zdali sa byť slabé. Udalosti posledných dní priniesli debatu o aktuálnom dianí aj v kruhu priateľov, kde nechýbal ani Mark Balage, videomaker. Scenár zrazu písal sám život. Pieseň Optimistická dostala svoj videoklip. 

 

„Táto pieseň je jednou z najhranejších na koncertoch a ľudia sa v nej vždy našli,“ hovorí Juraj Kupec , známy slovenský producent a inštrumentalista a dodáva: „čo ma teší, lebo aj ja som z toho čerpal silu ísť ďalej. Je to jedna z mála mojich skladieb, kde som použil aj svoj vlastný text, svoju výpoveď . Tak som to cítil a stále cítim. Aj teraz. Verím, že naša spoločnosť sa už preberie.  Nie je mi vôbec ľahostajné, čo sa v našej krajine deje a kam to všetko speje. Narodil som sa v tejto krajine a mám ju veľmi rád, prosto patrím sem. Slovensko je napriek všetkému krásna krajina a veľmi si želám a prajem, aby naše deti a vnúčence mali perspektívnu a bezpečnú budúcnosť v našej krajine a neboli donútení odchádzať  preč zo Slovenska za lepšou budúcnosťou a domovom.“

 

Juraj Kupec sa popri svojej tvorbe či práci v štúdiu venuje aj mladej pôvodnej tvorbe a pôsobí v občianskom združení Slovenské hudobné fórum, ktoré tiež jasne deklarovalo podporu všetkým hybným iniciatívam, ktoré sa snažia zmeniť terajší chod spoločnosti a prácu politikov.


Použité zdroje:
Roland Koncz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *