Odpadlíci z Eluveitie založili nový projekt Cellar Darling

Rozpad zabehnutej zostavy jednej z najpopoulárnejších folkmetalových kapiel ELUVEITIE, ktorý sa odohral v máji, dodnes sprevádza rúško tajomstva. Za záhadných okolností kapelu naraz opustili dlhoroční členovia bubeník Merlin Sutter, gitarista Ivo Henzi a speváčka a hráčka na ninere Anna Murphy, pričom okrem nich sa v Eluveitie skončilo angažmá aj huslistke Shir-Ran Yinon. Zatiaľ čo sa skupina zotavovala po svojom a na turné si frontman Chrigel pozýval zaskakovať rôznych hostí (nedávno oznámil aj to, že už pracuje na novom akustickom albume, ktorý ponesie názov Evocation II), prví traja odídenci svoje priateľstvo a spoločné hudobné smerovanie utvrdili ešte viac a začali pracovať na spoločnom projekte. Ten dostal názov CELLAR DARLING po prvom vydanom albume frontmanky Anny. 

 

Prvou vydanou skladbou, ktorú toto trio ponúklo verejnosti, sa stala veľavravná Challenge. Svoju prvotinu zostava popisuje: „Challenge hovorí o  vnútornom boji, v ktorom bojujeme sami so sebou a s vonkajším svetom. Ste to vy, kto na seba v zrkladle kričí a dostáva sa do vytrženia zo znovunájdenej sily. Je o zlyhaní, prekonaní prekážok a dosiahnutí cieľa. O bipolárnom tanci, ktorým je sám život.“

 

Spadli sme. Kričali sme. Bojovali sme. Našli sme silu. Prekonáme to.“

Odpadlíci z Eluveitie založili nový projekt Cellar Darling
Odpadlíci z Eluveitie založili nový projekt Cellar Darling

Okrem pilotného singla bola zverejnená aj ďalšia, tentoraz už gitarovejšia skladba Fire, Wind & Earth.  Ak sa pýtate, kto im počas letného nahrávania zahral všetky sláčikové časti v nahrávke, nebol to nikto iný ako bývalá kolegyňa Shir-Ran Yinon.

 

Nové skladby prijali mnohí fanúšikovia pozitívne, čo si členovia veľmi vážia a svoju vďaku zverejnili na svojej facebookovej stránke: „Naše priateľstvo a vaša podpora nám pomohli počas veľmi temného obdobia plného úzkosti a neistôt. Veľmi vám všetkým ďakujeme za milé reakcie a za nový začiatok Cellar Darling. Za vaše priateľstvo vás tisícnásobne odmeníme!“ Skupina nedávno oznámila aj svoj prvý koncert, ktorý sa odohrá už 17. decembra v holandskom Amsterdame, kde budú sprevdázať projekt talentovanej Anneke Van Giersbergen s Arjenom Lucassenom The Gentle Storm. 


Použité zdroje:
blabbermouth.net
Foto: Merlin Sutter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *