Odkaz Chrisa Cornella žije naďalej

Možno nie každý vie, že 20. jún je Medzinárodným dňom utečencov. CHRIS CORNELL to vedel a želal si, aby video k skladbe The Promise vyšlo práve v tento deň. A tak sa aj stalo. Skladba, ktorá je aj piesňou z rovnomenného filmu z roku 2016, je posledným počinom, ktorý Chris stihol vytvoriť pred svojou smrťou. Film zachytáva milostný trojuholník na pozadí Osmanskej ríše tesne pred arménskou genocídou.

 

Azda ešte väčšie zimomriavky naskočia pri pomyslení, že Chrisovo vystúpenie v Brooklyne, ktoré je obsahom spomínaného videoklipu, bolo zaznamenané iba krátko pred jeho smrťou. Okrem Chrisovho spevu a hry na akustickú gitaru je video pretkané zábermi dokumentu Evgenyho Afinievskeho s názvom Cries From Syria.

 

Koproducent filmu The Promise v súvislosti s vydaním videoklipu k tejto skladbe povedal: „Chris Cornell nebol iba dlhoročný rodinný priateľ, ale aj talent, aký sa rodí raz za jednu generáciu a ktorý nám chýba viac, než slová môžu obsiahnuť. Bolo mi veľkou cťou spolupracovať s ním na filme The Promise. Jeho hudba a text nielen, že osvetľujú arménsku genocídu a krízu ľudských práv v modernej dobe, ale tiež inšpirujú ľudí a dávajú nádej do nadchádzajúcich rokov.“ Chris navyše prisľúbil, že celý zisk z The Promise daruje na podporu utečencom a deťom.


Použité zdroje:
teamrock.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *