Oceans Of Slumber – od prázdnoty k životu

V texaskom Houstone sa začali diať veci. OCEANS OF SLUMBER boli odjakživa zostavou s veľkým potenciálom, čo preukázali už na svojom albume Winter v roku 2016. Progresívne orientovaní hudobníci na čele s neprehliadnuteľnou vokalistkou Cammie Gilbert majú špeciálne v obľube prelínanie progresívneho žánru s extrémnejšími gitarami či zasadzovanie doomových až atmosferických prvkov do svojej tvorby.

 

Kapela, ktorú založil bubeník Dobber Beverly, je v súčasnej zostave doplnená gitaristami Seanom Garym, Anthonym Contrerasom a basákom Keeganom Kellym. Oceans Of Slumber aktuálne prichádzajú s čerstvou novinkou The Banished Heart, ktorá vyšla v portfóliu vydavateľstva Century Media 2. marca 2018.

 

Posledné roky boli búrlivé. Keď máte takúto zmes veľmi emotívnych a kreatívnych ľudí, niekedy sú veci neisté. Vnútorné a rodinné boje nás chceli zvnútra úplne rozložiť. Tento album je odrazom týchto osobných pocitov.“

Oceans Of Slumber – od prázdnoty k životu

Zvuk rozbitých snov a desivých nočných môr si našiel prirodzenú cestu aj do melódií tretieho radového albumu. Z rôznych zahraničných médií sa už ozýva, že nahrávka je podstatne tvrdšia a temnejšia než jej predchodca.

 

Samotná Cammie Gilbert sa k novému materiálu vyjadrila bližšie: „Viedlo nás naše rozhodnutie robiť iba takú hudbu, aká je pre nás autentická. Preskúmali sme novú hĺbku a doplazili sa hlboko do svojho vnútra, aby sme odkryli všetko, čo zostalo skryté a vyniesli to na svetlo. Niekedy v živote existujú miesta, od ktorých sa s odmietnutím odvraciame, aby sme im unikli, no tentokrát nie. Tentokrát sme sa donútili zostať na tom nepohodlnom a desivom mieste, aby sme preskúmali tú širokú a temnú prázdnotu v nádeji, že v nej odkryjeme lepšiu cestu nielen pre samých seba, ale aj pre všetkých tých, ktorí v sebe tiež našli rovnako temné miesta.“

 

Prvou lastovičkou z albumu bol videoklip ku skladbe The Decay Of Disregard, ktorá sa podľa Dobberových slov venuje najmä témam sebadeštrukcie, bizarností života a neschopnosti oddeliť srdce od rozumu. Od nového roka už kapela stihla vydať okrem tejto skladby aj ďalšie dve ukážky z novej dosky (rovnomennú pieseň The Banished HeartNo Color, No Light), pričom v tej druhej z nich si dokonca zanôtil aj spevák Evergrey Tom S. Englund.

 

Zoznam skladieb albumu The Banished Heart:

 1. The Decay Of Disregard
 2. Fleeting Vigilance
 3. At Dawn
 4. The Banished Heart
 5. The Watcher
 6. Etiolation
 7. A Path To Broken Stars
 8. Howl Of The Rougarou
 9. Her In The Distance
 10. No Color, No Light
 11. Wayfaring Stranger


Použité zdroje:
Foto: Daniel Colvin

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *