O pár dní vypukne štvrtý Súboj kapiel

Pokiaľ máte mladú, relatívne neznámu kapelu, s ktorou to niekam chcete dotiahnuť, potom je SÚBOJ KAPIEL niečo pre vás. A ešte stále máte šancu zapojiť sa.

 

Občianske združenie ČINUBA tento rok organizuje v poradí štvrtý ročník súťaže, kde majú začínajúce skupiny šancu ukázať, čo v nich je a dať viac o sebe vedieť. Je to vec zameraná na rozvoj umeleckej tvorby, ale aj podporu mladých hudobníkov.

 

Ako na to? Treba zájsť na stránku ČINUBY, kde si najskôr vytvoríte profil a potom svoju kapelu zaregistrujete. Registračný poplatok činí sumu 50 eur a na uvítanie každá skupina dostane balíček v hodnote 50 eur od hudobny-obchod.sk, ktorého občasom sú základné veci na koncert, teda napríklad struny, paličky či držiak na mikrofón. Potom budete mať šancu zabojovať o finále v štyroch základných kolách, ktoré sa odohrajú v bratislavskom Randali 28. septembra, 5. októbra, 12. októbra a 26. októbra. Záverečné finálne kolo bude 9. decembra.

 

Ak sa vám podarí prebojovať sa na prvú pozíciu, získate vystúpenie svojej kapely na Topfeste, môžete nahrať profesionálnu nahrávku v štúdiu a k tomu všetkému ešte dostanete 50% zľavu na nákup na hudobny-obchod.sk. Ocenené budú aj ďalšie dve priečky, a to zľavami na nákup na hudobny-obchod.sk 35% (2. miesto) a 20% (3. miesto).

 

Pre tých, ktorí by zvažovali účasť a nevedia, ako prebiehali predchádzajúce ročníky, tu je niekoľko vybraných pokynov. Základné podmienky účasti, ktoré skupina musí splniť, sú, že jej program musí mať minimálne tridsať minút, počet jej členov musí byť minimálne dva a maximálne desať, musí mať koncertné vybavenie a nástroje, a to buď vlastné, alebo zapožičané. Účastnicí súťaže nesmú mať hudbu ako hlavný zdroj príjmu ani zmluvu so žiadnou vydavateľskou spoločnosťou. Kapela musí výlučne hrať svoju tvorbu, ktorej štýl spadá do rocku, punku, metalu alebo ich subžánrov. V otázke textov je to tak, že nesmie mať skupina skladby zamerané na rasmizmus, podnecovanie nenávisti voči určitým skupinám ľudí a nesmú sa hlásiť k žiadnej extrémistickej organizácii.

 

Základným kameňom štartu štvrtého ročníka súboja kapiel bolo sprístupnenie registrácie ešte v júli. Registrovať sa môžete do 10. septembra, takže na to už nemáte veľa času a nemali by ste váhať, pokiaľ vás táto šanca zaujala. Súťaž bude prebiehať tak, že z každého základného kola sa vyberie jedna skupina postupujúca do finále, kde sa ale ocitne päť zostáv. Vieme počítať, nebojte sa. Po skončení základných kôl jedna z vypadnutých skupín môže mať šancu dostať sa do finále a zabojovať o ceny ako divoká karta, ktorú si hlasovaním zvolia ľudia na stránke ČINUBY. Takže neváhajte sa zapojiť alebo aspoň prísť podporiť odvážne kapely, ktoré sa to pokúsia dotiahnuť na prvé priečky.


Použité zdroje:
Foto: ČINUBA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *