O miesto medzi slovenskými rockovými festivalmi sa hlási nový Red Rock Fest

V posledný augustový deň sa v renesančno-barokovom prostredí pod hradbami Červeného Kameňa na úpätí Malých Karpát rozpúta rockové šialenstvo 1. ročníka Red Rock Festu. 31. august splní sen mnohých fanúšikov, pretože sa tu vo veľkom štýle predvedú legendy československého hard rocku.

 

Okrem dobrej nálady, pohody a studeného piva sem príde aj osvieženie v podobe rockovej sprchy skladieb od českej legendárnej kapely CITRON, ktorá si získala srdcia fanúšikov najmä v 80. rokoch. Exkluzívny reunion zlatej éry s Láďom Krížkom a Tanjou poteší nejedného fanúšika. Citron na novom albume Rebelie rebelů znie moderne a priamočiaro, ale zostáva verný svojmu štýlu. Prináša skvelo vystavané metalové skladby plné energie, ktoré nadväzujú na to najlepšie, čo osemdesiatkový metal ponúkal. Album spoluprodukoval Rolan Grapow, bývalý gitarista Helloween, a jeho vplyv je počuť.

 

Aby toho nebolo málo, „v stínu kapradiny“ sa bude dať nabiť spirituálnou energiou, ktorú bude rozdávať česká rocková speváčka s famóznym rockovým chrapľákom a originálnym a výstredným prejavom Jana Uriel Kratochvílová vo svojej šou s projektom ILLUMINATI.CA. Kapelníkom skupiny je Jirka George Hrubeš, bubenícka legenda z Pražského výběru, inak Janin partner v súkromí, na scéne a pri skladaní novej muziky. Jana nazýva ich hudobný štýl quantum rock. Recenzenti ho charakterizujú napr. ako „zkřížení melodického andělského rocku s anarchickým hard core“. Na koncerty skupiny chodia v posledných rokoch hlavne mladšie generácie, ale i rockoví pamätníci. Pre nich má nadčasové hity ako Publikum tvé jsem já, Copánky/Korálky nadějí či V stínu kapradiny. Na koncertoch hrajú však hlavne skladby z posledného desaťročia a najmä pesničky z aktuálneho albumu Ruby Rose Mayhem.

 

Rockovú náladu bude na počkanie rozdávať kapela THE GANG svojím dynamickým prejavom v kombinácii s moderným zvukom, čírou energiou a hardrockovými koreňmi. Na čele kapely, ktorá žne úspechy aj v zahraničí, stojí slovenská hardrocková gitarová hviezda Vadim Bušovský, známy z účinkovania v legendárnych Dorian Gray. Srdce nejedného fanúšika si získa aj očarujúca speváčka skupiny svojím charakteristickým, nezameniteľným a jedinečným hlasom.

 

Svojou energiou zaručene prekvapia mladí, sympatickí rockeri z kapely THE PARANOID, ktorí sa vrátili na koncertné pódiá s novou šou a novým spevákom. Je ním Rob Raven, známy z košickej kapely Meredith, ktorý do zostavy dokonale zapadol a chystajú spolu nové nahrávky.

 

Klasický rock s jemným nádychom grunge vypáli v podobe skupiny INTO THE ZOID. Kapelu založila štvorica muzikantov z Veľkého Krtíša. Po troch rokoch svojej existencie vyšiel skupine debutový album Soundclown. So svojou prvotinou tvorenou ôsmimi výdatne nabitými skladbami s nekomplikovanými gitarovými riffmi, v ktorých sa poslucháč „neutopí“ a skvelými vokálmi, sú jej „otcovia“ veľmi spokojní.

 

Zažite v posledný letný augustový deň hardrockovú atmosféru, ktorá sa bude vznášať v okolí hradu Červeného Kameňa. Predpredaj lístkov je už spustený.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *