Núdzové turné: End of Scream vystúpia v sobotu online

Stav núdze sa významne dotkol aj kultúrnej scény. Skupina End of Scream musela kvôli aktuálnej situácii pozastaviť turné Finding the Sanctuary. Zrušené koncerty vynahradia fanúšikom online koncertom už túto sobotu 14.3.2020.

Kapela End od Scream, ktorá v októbri vydala druhý album, musela kvôli vyhláseniu núdzového stavu pozastaviť prebiehajúce turné Finding the Sanctuary. Aby nesklamali fanúšikov, rozhodli sa pre núdzové riešenie. Túto sobotu 14. marca zahrajú koncert v sokolovskom Alfa Music Clube, ktorý budú vysielať naživo cez Facebook. „Rozhodli jsme se hned, jak jsme se dozvěděli o vyhlášení stavu nouze,“ vysvetľuje huslista kapely Tomáš Štěpánek. „Nechtěli jsme fanoušky připravit o koncerty a taky chceme nabídnout alternativu všem, kterým po dnešku ztroskotaly sobotní plány. Takhle si nás kdokoliv může poslechnout přímo z obýváku.“

Skupina si pre sobotný večer pripravila hodinu a pol dlhý koncert, počas ktorého zaznejú skladby z debutového albumu Violincore, aj z novo vydaného Sanctuary. Živé vysielanie koncertu môžu diváci sledovať prostredníctvom facebookových stránok End of Scream a Západ.cz.

End of Scream je mladá inštrumentálna symphonic skupina s progresívnymi prvkami využívajúca miesto spevu dvoje husle. Skupina pochádzajúca z Karlovarského kraja už vydala dva plnohodnotné albumy Violincore (2015) a Sanctuary (2019) a dva videoklipy: Hesitate (2017) a Survive (2019). End of Scream sa snažia posúvať limity bežných hudobných žánrov, ostré gitarové riffy kombinujú s neobvyklými husľovými partmi. V roku 2014 kapela získala divácku cenu v republikovom kole súťaže mladých kapiel Rock a Little a v tom istom roku získala aj divácku cenu v medzinárodnej súťaži kapiel GBOB.

Núdzové turné: End of Scream vystúpia v sobotu online

End of Scream, online koncert 14.3.2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *