Nový počin Snovonne je už na dohľad

Píše texty, tvorí grafiku a dizajn, režíruje a natáča svoje videoklipy, nahráva drvivú väčšinu nástrojov, všetky vokály a spev, spieva na koncertoch a ešte mnoho iného – to je SNOVONNE. Pôvodom slovenská interpretka a umelkyňa dnes žijúca na Floride. 

 

Už nejaký čas všetci jej fanúšikovia túžobne očakávajú nový, v poradí tretí album. 19. januára minulého roku začala kampaň na podporu albumu, ktorý sa bude hrdiť názvom The Child And The Bitch s podtitulom Chronicles 1984-2014. Kampaň prebiehala nielen prostredníctvom európskeho turné, ale aj cez stránku Indiegogo, kde mohli fanúšikovia finančne podporiť nahrávanie spomínaného albumu. Samozrejme, nie len tak „zadarmo“. Výber odmien bol naozaj široký. Od dostávania čerstvých noviniek cez plagáty, nový album v CD alebo LP forme, tričká, trsátka, paličky, ručne písaný text s venovaním, originálne obrazy od Sno, vlastného baby Simona až po súkromný koncert.

 

Pre tých, ktorí to náhodou prehliadli na oficiálnej facebookovej stránke či na fan stránkach, máme dobrú správu. Sno spolu s bubeníkom Lukášom „Tukym” Michálekom a basgitaristom Petrom Balešom nahrávanie úspešne dokončili a teraz prebieha mixing a mastering nového albumu a zároveň manažment okolo jeho vydania a následného turné. Určite sa budeme môcť tešiť na nejaké koncerty aj u nás na Slovensku.

 

Na toto všetko si ale predsa len ešte nejaký ten čas počkáme. No Sno nás ešte tento rok poteší zverejnením artworku k albumu a tiež videoklipom k prvému singlu. Album bude pozostávať z jedenástich skladieb a artwork bude okrem fotiek, textov a týchto „bežných vecí“, ktoré všetci očakávame, obsahovať aj koláže fotiek originálnych starých článkov z dvadsiatych rokov zaoberajúcich sa elektroterapiou, medicínou a vedou. K týmto témam, ktoré sme už mohli postrehnúť v menšej miere aj na predošlom albume The Nightmare Bride, priviedol Sno jej dedko, ktorý bol nielen skvelým jazzmanom, ale hlavne renomovaným psychiatrom. Jeho práca a knižnica privideli Sno k témam, ktoré ju budú fascinovať už asi navždy.

 

Nielen artwork, ale aj celková téma nového albumu je veľmi fascinujúca. „Je to v podstate sebapsychoanalýza – s čím som sa narodila verzus čo zo mňa svet spravil… Obidve stránky (Child & Bitch) sú u mňa plne aktívne stále. Nie je to otázka správnosti. Nepokladám ani jednu z nich za správnu alebo nesprávnu. Fascinuje ma nevinnosť, naivita a odvážnosť (Child) – čoho je človek schopný, keď do neho ešte neprenikla paranoja a negativita dnešnej doby a tiež ma fascinuje IQ, premýšľavosť, opatrnosť a agresia (Bitch) – všetky vlastnosti, ktoré (žiaľ alebo nežiaľ) potrebujem uplatniť naplno, ak chcem pokračovať v tom, čo robím a pokračovať v tom tak, ako chcem ja, nie ako by to preferovalo okolie. Čiže trochu to zaváňa schizofréniou, ale to ja nepokladám za zlé,“ vysvetľuje umelkyňa.

 

Súperenie a zároveň symbióza dieťaťa a „mrchy“ v jednom človeku, čo určite všetci poznáme aj z vlastných životov, sa teda na albume odzrkadlí v mnohých aspektoch. Jedným z nich je aj to, že bude obsahovať nielen nové skladby, ale aj také, ktoré Sno napísala ešte v čase, keď mala dvanásť či pätnásť rokov. Dostali síce trochu novú podobu, ale výpovedná hodnota sa nezmenila.

 

A čo je ešte nové? K Snoviným priateľom Simonovi, Sidovi a Christine, ktorí k nej neodmysliteľne patria, pribudla nová postava Sally, bruchomluvecká bábika, symbol detskosti. Takže je na pódiu opäť (doslova) o hlavu viac.


Použité zdroje:
Foto: archív interpretky

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *