Nový pavúk nesie Lennonovo meno

Tím vedcov objavil v Brazílii nový druh pavúka. A keďže sú verní fanúšikovia The Beatles, rozhodli sa pomenovať ho po Johnovi Lennonovi.

Bumba lennoni je čerstvo objavený druh nočnej tarantuly žijúci v Amazonskom pralese. Meria len asi 34 milimetrov, aj keď patrí do tej istej čeľade ako najväčší pavúk na svete. Prvýkrát ju vedci videli už v roku 2005. Meno dostala ako poctu Lennonovi, ktorý pomohol „spraviť svet lepším miestom“.

Tarantula však nie je prvým živočíchom pomenovaným podľa slávneho „chrobáka“. Predbehli ju trilobit Avalanchurus lennoni či osa Notiospathius johnlennoni. Svojho zástupcu medzi trilobitmi má aj Johnov kolega z kapely Paul McCartney, jeho názov je Struszia mccartneyi. Tak isto je medzi nimi aj Mick Jagger (Aegrotocatellus jaggeri) či Keith Richards (Perirehaedulus richardsi). Medzi žabami nájdete Stinga (Hyla stingi), Jerry Garcia má svojho švába (Cryptocercus garciai) a Cirolana mercury je rovnonožec pomenovaný podľa Freddieho Mercuryho. V galérii sú aj ďalší umelci, ktorí boli prenesení do zvieracej ríše.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *