Nový klip od Mofokiller alebo Elán v tvrdšom šate

V júni minulého roka bratislavskí rockeri MOFOKILLER vydali debutový album s názvom Väzby. Tento rok absolvovali na jar turné. A teraz dávajú von videoklip zachytávajúci atmosféru počas turné, ktorý bude k v poradí tretiemu singlu albumu, cover verzii skladby Teraz alebo nikdy od legendárneho Elánu.

 

Spomínané turné chalani absolvovali s kapelou Signature. Práve zábery z turné sú náplňou videoklipu už k spomínanému coveru. „Táto skladba sa nám vždy páčila. Je drsná, temná a vymyká sa z bežnej tvorby Elánu. Začali sme ju hrávať viac-menej z recesie. Nie, že by na jej texte bolo niečo smiešne, ale nečakali sme, že ju len tak hocikto ocení,“ hovorí bubeník zostavy Mário Marcinek.

 

Treba ale dodať, že v podaní Mofokiller je o niečo tvrdšia. Takže pokiaľ ste si nevedeli predstaviť, aké by to bolo, keby Elán prešiel trochu viac na temnú stranu, teraz si to jednoducho môžete vypočuť. Originálna verzia skladby Teraz alebo nikdy sa v deväťdesiatych rokoch objavila vo filme Fontána pre Zuzanu 2. Aj napriek veku je pieseň stále aktuálna. Napokon, klasika je klasika. Ľudia na koncertoch na túto pieseň skvelo reagovali. Tak sme sa nakoniec rozhodli ju zaradiť aj na náš debut,“  vysvetľuje Matúš Cíger, líder kapely, gitarista a textár v jednej osobe.

 

Čo sa týka videoklipu, na poslednom koncerte turné sa za kameru postavili Lukáš Krchňavý a Lucia Považanová. Strih zabezpečil Marek Baláž, s ktorým skupina spolupracovala už aj v minulosti. Skladbou Teraz alebo nikdy Mofokiller uzavrú kruh, keďže je posledným singlom z ich debutového albumu. Momentálne už pracujú na druhom albume.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *