Nový klip Ego je home videom z dovolenky s fanúšikmi

Brnenská rocková partia Gate Crasher prinášajú nový videoklip k skladbe Ego. Ide o štvrté video z posledného albumu Bitterfly, na novom materiáli kapela pracuje.

V porovnaní s predchádzajúcimi klipmi je hneď na prvý pohľad vidno rozdiel – chýbajú zábery z ateliérov, herci či pripravené scény. Klip Ego je akýmsi home videom z veľkej letnej párty, ktorú kapela usporiadala v septembri v talianskom regióne Gargano, s názvom „Dovolená s Gate Crasher“. Celý týždeň pobytu sa zaznamenával a následne iba postrihal. Žiadne zábery ani scény neboli dorábané.

„S nápadom na dovolenku s fanúšikmi prišla jedna brnenská cestovná kancelária. Rozhodli sme sa to skúsiť, aj keď to bol pre všetkých krok do neznáma – a nakoniec nás bol plný autobus. V tú chvíľu nám napadlo celý ten večierok natočiť a urobiť z toho klip na Ego. K Bitterfly sme natočili už 3 klipy k pesničkám Stále hledám, Mrtvá a Neusínám a toto nám prišlo ako super šanca, ako urobiť Ego úplne inak,“ popisuje frontman Ondrej Novák.  

„S tými klipmi sme sa asi trošku zbláznili, ale neskončíme ani u štyroch. Do konca roku máme v pláne ešte jedno posledné prekvapenie z Bitterfly, potom už začneme naplno makať na ďalšom albume Nevynecháš!“, dodáva Novák.

Dovolenka s Gate Crasher sa konala v areáli Villaggio Riccio blízko mestečka Mattinata. Kapela so sebou viezla kompletnú aparatúru vrátane zvukára a počas týždňového pobytu odohrala dve improvizované vystúpenia priamo v kempe. 

Nový klip Ego je home videom z dovolenky s fanúšikmi

„Spravili sme z toho taký šialený večierok. Pobytu pri mori, ako si ho každý obvykle predstavuje, sa to asi podobalo dosť vzdialene. Keby sme tam boli ďalší týždeň, tak by to možno niektorí už nerozdýchali,“ dodáva basgitarista Macek.

Ešte spomenieme, že strihu a postprodukcie sa premiérovo ujal Radim Věžník.

Viac info o kapele na www.gatecrasher.cz alebo www.facebook.com/GateCrasherBand

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *