Nový festival Horehronské Mechceche láka kempom aj zaujímavým programom

V dňoch 17. a 18. augusta 2018 sa bude konať na nádhernom prírodnom amfiteátri v Heľpe, v lone čarokrásnej slovenskej prírody, kúsok od Kráľovej holi, prvý ročník festivalu HOREHRONSKÉ MECHECHE. Okrem krás prírody bude výnimočný aj svojím zameraním a neokukaným obsadením účinkujúcich, keďže sa na ňom predstavia predovšetkým kapely s vlastnou tvorbou, ktoré už dosiahli svoje prvé menšie úspechy a majú potenciál rásť a v budúcnosti baviť aj vás.

 

Slovenské hudobné fórum, o.z. je už hudobnej aj rockovej verejnosti známe predovšetkým organizáciou celoslovenskej súťaže hudobných skupín Rocková maturita. Vlastný kemp slovenských hudobníkov už pilotne organizovala na Terchovskom budzogáni v roku 2016, ale stále sa hľadal priestor, kde by sa dala začať úplne nová tradícia kemp & fest podujatí určených predovšetkým mladým hudobníkom a ich priaznivcov.  

 

„Je skvelé, že netrvalo ani rok a priestor ako vyšitý pre naše podujatie sa našiel. Zhoda náhod a priateľstvá nás priviedli do Heľpy, kde obec a starosta obce nám vyšli v ústrety a sú nápomocní aj pri príprave prvého ročníka Horehronského Mecheche,“ konštatuje Roland Koncz a dodáva: „Sila a majestát ľudového amfiteátra s okolitou prírodnou scenériou nás nabíja a veríme, že takáto forma kemp & fest podujatia bude v týchto priestoroch pre všetkých mimoriadne atraktívna. Je tu silný slovenský a folklórny odkaz, ktorý sa vynasnažíme zakomponovať aj do programu Mecheche.“´

 

Na čo sa teda môžete tešiť? Pre všetkých hudobníkov je pripravený kemp, kde budú okrem hrania a muziky tiež zaujímavé workshopy a panelové debaty na rôzne hudobnícke témy, ale aj zábavné športové popoludnie či iné prekvapenia.

 

Okrem kvalitných menej známych kapiel počas dňa prinesie Horehronské Mecheche aj špičku slovenskej hudby. Predstavia sa JANA KIRSCHNER, THE PARANOID, BIJOUTERRIER či JURAJ KUPEC. Zo zahraničia príde český SENDWITCH a mimoriadne stúpajúca rumunská folkcoreová skupina DIRTY SHIRT, ktorá na Heľpe mimoriadne vystúpi aj s rumunskými folkloristami Transylvanian Folkcore Orchestra.

 

 

Hudobníci sa dozvedia viac na stránkach www.mexexe.sk a FB, kde sa zároveň môžu registrovať a následne ich bude organizátor kontaktovať. Nie je žánrové obmedzenie, takže čaká registráciu kapiel od najjemnejšieho popíku až po najťažší metal. Základný line-up hlavného pódia je už plný, ale ak bude dostatok kapiel, je pripravený riešiť to pridaním festivalového dňa alebo ďalšieho pódia. 

https://youtube.com/watch?v=2D8Z191LJeA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *