Nový dokument o Beatles

Prichádzajúci dokument od Petra Jacksona o Beatles bude zverejnený do konca budúceho roka. Posunutie vydania zapríčinila pandémia koronavírusu.

Dokument The Beatles: Get Back odhalí skúšky a vystúpenia od januára 1969. Film je rozšírením pôvodného filmu Beatles Let It Be, ktorý bol vysielaný ako televízny špeciál predtým, ako kapela zmenila smerovanie počas skladania hudby na nový album.

Beatles zmýšľajú vrátiť sa späť k svojim koreňom v novej nahrávke nasledujúcej štúdiové albumy Revolver (1966), Sgt. Pepper´s Lonely Heart Club Band (1967) a White Album (1968).

„Som skutočne rád, že Peter sa ponoril do nášho archívu a vytvoril film, ktorý ukazuje pravdu o nahrávaní Beatles,“ povedal Paul McCartney. „Priateľstvo medzi nami mi len pripomína, v akom šialenom čase sme žili.“

Ringo Starr doplnil: „Som skutočne rád tomuto filmu. Peter je skvelý a bolo úžasné pozerať sa na tento materiál. Boli to hodiny a hodiny, kde sme sa smiali a hrali hudbu. Skladanie prinieslo veľa šťastia a myslím si, že Peter nám to ukáže. Myslím, že táto verzia bude viac mierumilovnejšia a milujúca. Takí v skutočnosti sme.“

Jacksonov film ukáže aj slávne koncertné vystúpenie na streche. Film Let It Be bude zahŕňať polovicu z tohto koncertu. Po tomto vystúpení začali Beatles nahrávať ich ďalší a zároveň posledný album Abbey Road.


Použité zdroje:
https://ultimateclassicrock.com/beatles-get-back-movie-postponed/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *