Nový album Stercore aj spolupráca so svetoznámym hosťom

Pre mnohé undergroundové kapely je vydanie albumu méta, míľnik, ktorý značí, že má za sebou kus tvrdej driny. Kapela STERCORE prišla v novembri so svojím druhým albumom Indifference. Zatiaľ je síce len v elektronickej podobe na streamovacích platformách, no už na prvé počutie je viac-menej jasné, že album svojou kvalitou presahuje hranice našej krajiny. Vyvolal množstvo ohlasov, samozrejme, poväčšine v superlatívnej rovine.

 

Dávno pred príchodom uceleného albumu boli nominovaní skladbou Delirium medzi Top 25 svetových kapiel v Next Generation. Dlho sa tiež hovorilo o tom, ktoré vydavateľstvo im vydá album. V hre bolo aj niekoľko zahraničných mien, ale nakoniec sa toho ujali Gothoom productions. Sám Peťo Betko sa k tomu vyjadril: „Už som myslel, že sa k vydávaniu kapiel nikdy nevrátim, ale slovenskí Stercore ma utvrdili v tom, že to s našou scénou nie je až také zlé a je to priam svetové. Takže je mi veľkou cťou predstaviť ďalšiu skupinu pod krídlami GOTHOOM Productions.“ Čoskoro by sme teda mali mať možnosť zaobstarať si album aj fyzicky. Malo by to byť niekedy začiatkom decembra.

 

Kapela zároveň pripravila aj malú ochutnávku v podobe videoklipu ku skladbe Paralax. Pri tejto skladbe sa im podarila nevídaná vec. O spoluprácu požiadali C.J. McMahona, vokalistu austrálskej deathcorovej veličiny Thy Art Is Murder. Ten sa vyjadril, že súhlasí, pokiaľ sa mu bude páčiť materiál. Takže, dámy a páni, je tu nový videoklip Paralax aj so samotným C.J.-om.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *