Nový album Slipknot bude pravdepodobne už budúce leto

SLIPKNOT už nie sú len kapela, pre mnohých sú skôr kult. A aj preto sa fanúšikovia nevedia dočkať, kedy konečne vydajú niečo nové. Napokon, zatiaľ posledný album vydali pred štyrmi rokmi a venovali ho pamiatke zosnulého basgitaristu Paula Graya, preto ho nazvali .5: The Gray Chapter. Odvtedy sa len čaká, kedy príde niečo čerstvé z ich stajne. No a vyzerá to tak, že budúci rok by sme sa konečne mohli dočkať.

 

V posledných mesiacoch sa banda na čele s Coreym Taylorom o čosi viac rozhýbala. Najskôr to bolo iba napísanie roku 2019, čím naznačili, že by sa vtedy mohlo niečo diať. Potom v rozhovoroch hovorili o tom, ako by nasledujúci album mohol byť ich posledným, keďže Clown (Shawn Crahan) uvažuje o skončení so Slipknotom, lebo podľa vlastných vyjadrení sa už na to cíti príliš starý. Crahan je lídrom kapely a Taylor sa nechal počuť, že ak skončí Crahan, potom zrejme nebude na tejto pôde pokračovať ani on. Mohol by to byť koniec Slipknotu?

 

Ale špekulácie bokom. Za posledné týždne sa zase v tábore Slipknotu diali veci ako otvorenie strašidelného domu v štýle skupiny a budúcoročný koncert na Iowa State Fair, kde ešte nehrali nikdy za celú kariéru, pričom pochádzajú z Iowy. Stále však iba na okraji. V septembri vydali výzvu pre fanúšikov, ktorí by sa chceli stať súčasťou ich nového klipu. Okrem tohto potvrdili nový album na budúci rok.

 

No aby toho nebolo málo, prezradili, že majú už dvadsať demo skladieb, pričom Corey zmienil niečo o najtvrdšej piesni, akú kedy vôbec urobili, ktorá by mala byť súčasťou novej nahrávky a dokonca má prebiť aj album Iowa, ktorý je považovaný za najtvrdší od nich. ,,Niektoré z tých vecí sú poriadne tvrdé a rýchle. Je to sku**ene dobré. Tiež to znamená nás na najambicióznejšom turné, najexperimentálnejšom a tiež nás, ktorí ukážeme to najlepšie z nás práve vo chvíli, kedy si každý myslí, že už nás prekukol, ale my im prosto vytrieme zrak so všetkým, čo dokážeme,“ vyjadril sa Corey hlavne o nadchádzajúcom turné.

 

Nechýbalo však ani pár slov na popis novej hudby: ,,Spôsob, akým to opisujeme je – Čo ak chalani, ktorí urobili Iowu dozreli? Čo ak decká, ktoré urobili Iowu, dospeli? – Takto sa na to pozeráme, pretože niečo z toho je fakt tvrdé, ale je tam melódia. Je tam aj fakt cool melancholická melódia.“

 

Avšak budúci rok nebude pre Slipknot len o novom albume. Vrátia sa aj k rovnomennému debutu, ktorý bude oslavovať dvadsať rokov od vydania. A chystajú niečo špeciálne, čo zase naznačil Shawn: ,,Myslíme si, že by bolo cool urobiť pre svet nejaké umenie na viacerých rôznych leveloch. Boli sme preč už dosť dlho a myslím si, že je čas, aby ľudia pochopili, čo sa skutočne deje. Takže dávame dokopy niečo malé na dvadsiate výročie.“

 

Rok 2019 teda bude rok kozy, rok Slipknotu. A na čo z toho sa tešíte vy?


Použité zdroje:
Foto: kerrang.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *