Nový album skupiny Karnivool online

Austrálska rocková skupina Karnivool 19.júla 2013 predstavila nový album s názvom Asymmetry. Album bude vydaný prostredníctvom Density Records v digitálnej podobe 23. júla a na pultoch obchodov sa objaví 6. augusta.

Fanúšikovia si už teraz môžu predobjednať digitálnu verziu cez iTunes, deluxe verziu albumu s bonusovým DVD je možné predobjednať cez kingsroadmerch.com.

Album Asymmetry je štúdiovým albumom, na ktorý fanúšikovia čakali 4 roky. Jeho štrnásť skladieb skupina nahrala a mixovala spolu s producentom v Byron Bay. Producent Nick DiDia už spolupracoval s takými menami ako Pearl Jam, Rage Against The Machine alebo Mastodon.

Je potrebné, aby bol náš zvuk viac úprimný a zároveň surový.

Ian Kenny hovorí: „Myslím, že vždy keď skupina Karnivool ide nahrávať nový materiál, tak chce preskúmať nové polia. Chceme otvoriť dvere k našim hudobným koreňom, zhasnúť za sebou a ísť preskúmať nové územia. Keď potom svetlo opäť zažneme, sme iná kapela.“

„Chceli sme, aby bol tento album prirodzeným krokom ďalej, prirodzeným posunom od albumu Sound Awake,“ dodáva gitarista Drew Goddard.
„Je potrebné, aby bol náš zvuk viac úprimný a zároveň surový. Aby sme boli hudobne aj textovo vyspelí, aby sme skúmali neprebádané, ale zároveň sa držali vecí, ktoré nás robia skupinou Karnivool.“

Skupina Karnivool tvorí v Perthe od roku 1997. Aktuálna zostava je Ian Kenny (spev), Drew Goddard (gitara, spev), Jon Stockman (basová gitara), Mark Hosking (gitara, spev) a Steve Judd (bicie).

Viac informácií o skupine nájdete na ich oficiálnych stránkach a na Facebooku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *